Aksa Elektrik umursamıyor! Depremzedeler 4 kat zamlı elektrik ödüyor

Elazığ depremi sonrası yaşanan süreç devletin gelişmişlik düzeyini çok açık bir şekilde herkese gösterdi.

Marmara depremi sonrası depremzedeye bir tek battaniye teslim edemeyen, yardım paralarıyla maaş ödeyen Eski Türkiye'den depremin üzerinden bir yıl geçmeden şehrin çeşitli yerlerinde yeni mahalleler kuran bir Yeniden Büyük Türkiye'ye geçilmişti.

İşte devlet tüm imkânlarını seferber ederken yerel kaynaklı aksaklıklar ise bir türlü aşılamıyor.

Onlardan biri de  Onlardan biri de Yemişlik TOKİ'lerin iskan izinleri...

Önce TOKİ evrakları yetkili birimlere iletmeyi geciktirdi şimdi ise haftalar önce iletilen belediyeden izin bir türlü çıkmıyor.

Belediye kaynakları kendilerine gönderilen evrakların eksik olduğunu bu sebeple iznin verilemediğini ifade ederken olan depremzedeye oluyor.

İskan izni çıkmadığından 2 kat fazla elektrik parası ödeyen depremzedeler zamlar sonrası artık 4 kat fazla ödemeye başladı.

TOKİ de belediye de AKSA Elektrik de inisiyatif alarak sorunu çözebilir ama hiçbirinden henüz beklenen adım gelmedi.

Özellikle AKSA Elektrik zaten devlet tarafından yapılan Yemişlik TOKİ'ler için iskan izni beklemeden direk normal tarife uygulayarak sorunu çok hızlı çözebilir ama fazla fatura bedeli almak daha cazip geliyor.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil depremzedeye yapılan bu zulme dikkat çekti:

"Yemişlik 1. Etap Toplu Konut depremzede evleri (1072 konut) yerleşeli 8 ay oldu, hala iskân raporu çıkmadığından Aksa Elektrik depremzedelere iki kat zamlı fatura kesiyor. Elektriğe gelen zamla birlikte depremzedeler 4 kat zamlı tüketiyor. Bu bir zulüm. Üstelik depremzedelere!"
- GEÇKİL -

Haber: Osman Gürses

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/9452501/aksa-elektrik-umursamiyor-depremzedeler-4-kat-zamli-elektrik-oduyor