Körfez ülkelerini Türkiye'ye kaybeden İsrail'in umudu trol hesaplara kalmış!

İsrail'in safında Türkiye'nin gücünün test eden Körfez ülkeleri bir bir Türkiye'nin safına geçtiler.

İşte Körfez ülkelerini kaybeden o İsrail'in umudu sosyal medyada Türkiye ve Arap düşmanlığı içerikli paylaşımlar yapan trol hesaplara kaldı.

Haber şöyle:

Sosyal medyada Türkiye karşıtlığı yapan Arap ülkeleri merkezli 64 hesaplı bir trol ağı ifşa edildi. Bu tespiti yapan isim, ‘Help Turkey’ başlıklı uluslararası itibarsızlaştırma kampanyasına yönelik yaptığı analizle gündeme gelen İngiliz akademisyen Marc Owen Jones.

TÜRKİYE'YE "TERÖRÜN KAYNAĞI" SUÇLAMASI

Sosyal medya dezenformasyonları konusunda çalışmalar yürüten Jones'in tespitine göre, hesaplarda genç Arap kadınlarının fotoğrafları kullanılıyor. Bu hesaplardan yapılan paylaşımlarda sık sık Türkiye, "bölgedeki terörün kaynağı" olmakla suçlanıyor.

ARAP KADINLARIN FOTOĞRAFLARI KULLANILIYOR

Ağın açıkça Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtlığı yaptığını ifade eden İngiliz uzman, trol hesapları şöyle anlatıyor: Bu ağla ilgili ilk dikkate değer şey, yalnızca genç Arap kadınlarının fotoğraflarının bulunduğu hesaplar tarafından işletiliyor olması.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I HEDEF ALIYORLAR

"Hesaplar sık sık Türkiye'yi hedef alıyor. Türkiye'yi "bölgedeki terörün kaynağı" olmakla suçluyorlar ve Erdoğan'ı hedef alıyorlar. Türkiye'nin ekonomik sıkıntı yaşamasından da keyif alıyorlar."

"TÜRK KANALLARI KONUSUNDA HASSASLAR"

"Türk haber kanalları konusunda hassaslar. TRT Arabi gibi hesapların tweetlerine yanıt veriyorlar. Kendilerini, Arap dünyasındaki Türk etkisine karşı koyuyor olarak görüyorlar."

Yeni Şafak - O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/9034590/korfez-ulkelerini-turkiyeye-kaybeden-israilin-umudu-trol-hesaplara-kalmis