Libya'da Türkiye'nin galibane mücadelesi: Dibeybe'den sonra Hafter'in adaylığına itiraz da kabul edildi!

Trablus Temyiz Mahkemesi'nden yapılan açıklamada Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'nin adaylığına yapılan itirazı kabul etmiş ve inceleme başlatmıştı.

İşte aynı itiraz İsrail'in desteklediği Hafter için de yapıldı ve kabul edildi. Onun için de inceleme başladı.

Türkiye'nin Libya'da Münhasır Bölge Anlaşması imzalayarak başlattığı süreç bizim açımızdan galibane bir şekilde devam ediyor.

İsrail destekli Hafter Libya'nın neredeyse tamamına hakim olma durumuna gelmişken meşru hükümetle anlaşma imzalayan Türkiye Doğu Akdeniz'i Osmanlı'da olduğu gibi Türk gölü haline getirmişti.

İsrail'in desteklediği Hafter'i kısa sürede SİHA'larıyla bozguna uğratan Türkiye bölgede hakimiyetini de ilan etti.

Libya'da 24 Aralık'ta başkanlık seçimine gidiliyor.

Askeri mücadeleyi sahada büyük bir hezimetle kaybeden İsrail'in seçimlere asılıp o süreci tersine çevirmeye çalışması başlı başına acizliğinin göstergesi zaten...

İşte Türkiye dünyanın tamamında aynı mücadeleyi sürdürüyor. Hem de galibane şekilde...

Mısırlı gazeteci Sabır Meşhur'un dediği gibi ya Türkiye kazanıp Tüm İslam Alemi ve insanlık kurtulacak ya da Siyonizm kazanıp geride kimseye yaşam hakkı bırakmayacak! 

Ancak küçük bir tüyo verelim Milli Görüş derin devleti 52 yıldır ne küresel ne de Türkiye çapında hiç kaybetmedi.

Zaten şimdi yaygara koparabilmekten başka yapabilecek bir şeylerinin kalmaması da bunun delili...

"Türkiye Suriye'de, Katar'da, Libya'da, Doğu Akdeniz'de, Karabağ'da Siyonist Haçlı Batı emperyalizmine karşı süper güç olduğunu kanıtladı. ABD arka bahçesi Venuzuela'da adamını yönetime getiremedi; Türkiye'nin desteklediği iktidarda. Bu gerçeği dünya görüyor, biliyor ama Türkiye'de halk bilmiyor! İllüzyoncu medya ve akademiya karartıyor da ondan."
- GEÇKİL -

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8739300/libyada-turkiyenin-galibane-mucadelesi-dibeybeden-sonra-hafterin-adayligina-itiraz-da-kabul-edildi