Fırat Üniversitesi’nden Tren yolculuğu ve Palu Gezisi

Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ve Elazığ Valiliği, Palu Kaymakamlığı, Palu Belediyesi ve Palu Kültür ve Dayanışma Derneği’nin destekleriyle düzenlenen etkinliğe Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar, Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu Başkanı Hülya Göktaş ve çoğunluğu il dışından Elazığ’a gelen Fırat Üniversitesi öğrencileri katıldı.

Her biri aynı zamanda birer turizm elçisi olan öğrenciler, Palu ilçesine trenle yolculuk yaptı. Sonbaharın oluşturduğu renk cümbüşü içerisinde tren yolculuğu yapan öğrenciler Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından hazırlanan canlı müzik dinletisinde de vagonların içerisinde gönüllerince eğlendiler.

Palu Tren Garında mehteran takımı tarafından karşılanan öğrenciler, ilçe merkezini de yine mehteran takımı eşliğinde gezdiler.

İlçe merkezinde öğrencileri; Palu Kaymakamı Tayfun Deli, Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım ve Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen karşıladı. Kaymakam Tayfun Deli, Belediye Başkanı Bekir Yıldırım ve Dernek Başkanı Fadıl Ülgen öğrencileri ilçede ağırladıklarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek ilçe hakkında kısa bilgi verdiler. 

Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ise başlatılan kültürel gezilerle öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmanın yanı sıra birçok güzelliği barındıran Elazığ’ı tanıtmayı amaçladıklarını söyledi. Prof. Dr. Yılmaz, öğrenciler için sosyal etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından başta Palu kalesi olmak üzere, tarihi camiler, türbeler, kilise, köprü ve Palu konağı gezildikten sonra yamaç paraşütü ve rafting gösterisi izlendi ardından da trenle Elazığ şehir merkezine dönüldü.

Son zamanlarda artan sosyal etkinliklerden dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten öğrenciler gerçekleştirilen etkinlikler nedeniyle Fırat Üniversitesi yöneticilerine teşekkür ettiler.

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8235165/firat-universitesinden-tren-yolculugu-ve-palu-gezisi