15 Temmuz'daki zafiyet unutturuldu: MOSSAD'dan sonra şimdi de Rus ajanlar MİT'ten kaçamamış...

Yıllar süren 15 Temmuz MOSSAD - CIA ortak yapımı darbe organizasyonunu haber alamayan MİT o gece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Başbakan Binali Yıldırım'ın da telefonlarını çıkmamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu olayı El Cezire Televizyonuna verdiği canlı yayınlanan söyleşide anlatmış darbeyi de eniştesinden öğrendiğini ifade etmişti. MİT'teki zafiyet için de Fidan'ın görevden alınacağı imasında bulunmuştu.

Yine aynı şekilde o dönem Başbakan olan Binali Yıldırım da MİT Başkanı Hakan Fidan'ın telefonlarına cevap vermediğini Bakan Kurulu'nda bunun hesabını kendisine soracağını ifade etmişti.

Ancak illüzyoncu medya ve akademiya bu gerçekleri unutturdu. Tıpkı İngilizlerin Çanakkale Boğazı'nı geçip Başkent İstanbul'u işgal etmesini unutturup 'Çanakkale Geçilmez' diye bir slogan ürettiği gibi şimdi de 15 Temmuz öncesi ülke yıllarca ajan kaynarken, ülkenin 81 ilindeki atama listeleri belli olacak şekilde bir yapılanma oluşturulmuşken haber alamayan Hakan Fidan için 'MİT'ten Kaçmaz' sloganı üretildi.

Gün geçmiyor ki bir MİT'ten kaçamadı haberi ajanslara düşmesin.

Sözde MOSSAD operasyonundan sonra şimdi MİT'ten kaçamayan ajanlar ise Ruslar oldu.

Ajanslara düşen haberlere göre Rusya Federasyonu hesabına çalışan dördü Rus, biri Ukraynalı, biri de Özbek, 6 casusun Türkiye'deki Çeçen muhalif bir hedefe suikast planladığı ortaya çıktı.

ÇEÇEN LİDERE SUİKAST

Daha önce de sık sık Çeçen muhalifleri öldüren Rus casusların hedefinde bu sefer Türkiye'de yaşayan Abdülhâkim isimli bir Çeçen muhalif lider vardı.

SUÇ ALETLERİ BULUNDU

MİT'in operasyonuyla suikast girişiminde kullanılacak susturuculu silahlar, casusların baskın yapılan evinin banyosunun tavanındaki gizli bölmeden çıktı.

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8093446/15-temmuzdaki-zafiyet-unutturuldu-mossaddan-sonra-simdi-de-rus-ajanlar-mitten-kacamamis