TESLİM EDİLEN KONUTLARDAKİ SIHHI TESİSAT SORUNU TOKİ TECRÜBESİNE YAKIŞMIYOR!

Türkiye’de kurulan özel bir sistemle inşa ettiği konutlar sayesinde her kesimden her bütçeden kişilerin konut sahibi olmasını sağlayarak ülkenin en büyük sorunu olan gecekondu probleminin aşılmasını sağladı, TOKİ...

Geçen hafta inşa ettiği bir milyonuncu konutu törenle teslim eden TOKİ, 24 Ocak 2020’de yaşanan büyük deprem sonrasında ilimizde de bir yıl gibi kısa sürede modern şehircilik örneği harika projelerle yeni mahalleler oluşturdu.

Ancak evlerini teslim alanların yaşadığı bazı sorunlar var. Özel müteahhitlere ihale yoluyla inşa ettirilen konutlarda kaliteli malzemeler kullanılsa da sıhhi tesisat yönünden çok büyük sorunlar var.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Yemişlik konutlarında yaşanan sorunlarla ilgili şu tespitini paylaştı:

TOKİ Yemişlik konutları anahtar teslimi yapıldı. Modern şehircilik harika. Plan projeler şahane. Malzemeler mükemmel. Görünür işçilik kusursuz. Lakin sıhhi tesisat felaket. Akmayan banyo tuvalet istisna. Bir milyonuncu konutu teslim eden TOKİ tecrübesine yakışmıyor.

TOKİ’den evlerini teslim alan depremzedeler sosyal medyada yaşadıkları sıhhi tesisat sorunlarını görüntüleriyle paylaştı. TOKİ’nin bir milyon konut tecrübesine yakışmayan görüntülerden bazıları şöyle:

TOKİ konutlarını gezdiğinizde de sıklıkla karşılaşabileceğiniz bu tür manzaralardan sosyal medyada da çok sayıda bulunuyor.

Artık olan oldu, sıfır konutlar sıhhi tesisat sorunları sebebiyle büyük zararlar gördü ama telafi edilmeyecek gibi de değil.

Müteahhitler henüz inşaat alanlarını terk etmemişken bu sorunlar ivedilikle onlar eliyle halledilip yükü depremzedelerin sırtına bırakılmamalı...

TOKİ yetkilileri ve ilimizin idari ve siyasi yöneticileri bu konuya acilen el atmalı...

Gerekirse bu sorunların çözümü için özel bir birim oluşturulmalı devletin ilimize yaptığı modern şehircilik örneği bu muhteşem hizmeti bu tür sorunların gölgesinde bırakılmamalı...

TOKİ'nin depremzedelere yaptığı Yemişlik'teki evimize baktık. Modern şehircilik örneği muhteşem bir yerleşke, gayet kaliteli daireler. İlk aklıma gelen Erbakan'ın şu sözü oldu: BİR GÜN GELECEK NE GÜZEL DEVLETİM VAR DİYECEKSİNİZ. Hocam, dedik elhamdülillah. Allah nankörleri hayırla ıslah etsin.
- GEÇKİL -

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8048521/teslim-edilen-konutlardaki-sihhi-tesisat-sorunu-toki-tecrubesine-yakismiyor