New York Times'tan sonra şimdi de Facebok ve Twitter İsrail konusunda kıvırdı!

Terörist ve işgalci İsrail'in tüm gücünü kullanarak sivil ve silahsız Filistin halkına karşı Ramazan ayının başlangıcından itibaren başlattığı saldırılar dünya kamuoyuna vahşi yüzünü çıplak bir biçimde göstermekten başka bir işe yaramadı.

Hamas'ın bu saldırılara karşılık attığı roketler ise İsrail'in dillere destan Demir Kubbesi'ni delik deşik ederek bir propagandadan ibaret olduğunu ortaya çıkardı.

İsrail’de hükümet kurma görevinin verildiği Yeş Atid partisinin lideri Yair Lapid bu durumu Filistin'e sahada da medyada da mağlup olduk diyerek duyurdu.

İşte dünyanın artık Siyonizm'in tek başına yönettiğini eski dünya olmadığını İsrail'in de ne yapsa yanına kâr kalan Eski İsrail olmadığını gören medya organları da saldırı süresince ortaya koydukları rezaletlerini örtmek için kıvırmaya başladılar.

Önceki gün The New York Times Filistin'de İsrail saldırılarıyla ölen masum çocukların fotoğraflarını manşetten vermişti. Bugün ise benzer bir geri adım Facebook ve Twitter'dan geldi.

İsrail'in yaptığı acımasız saldırılara tepki gösterenlerin hesaplarını engelleyen, paylaşımlarını silen Facebook ve Twitter bugün hata yaptıklarını sorumlunun yapay zeka olduğunu açıklamak zorunda kaldı.

Sosyal paylaşım platformları Twitter ve Facebook, İsrail'in sivilleri hedef aldığı saldırıların ardından Filistin'e destek amacıyla yapılan paylaşımları siliyor hesapları engelliyordu.

Washington Post'taki habere göre, Twitter'ın açıklamasında, art arda ve çok hızlı biçimde yapılan paylaşımların, hata sonucu spam olarak algılandığı belirtildi. Bunun akabinde yüzlerce hesap geçici olarak kilitlendi ve tweetler arama sonuçlarına yansıtılmadı.

Facebook'un sahibi olduğu Instagram ise problemle ilgili birden fazla açıklama yaptı. Bunların arasında, "nefret söylemi algılama yazılımı"nın anahtar kelimeyi terörizmle eşleştirmesi gibi durumların da olduğu aktarıldı.

Şirketler problemlerin hızlıca çözüldüğünü bildirse de bazı aktivistler, çok sayıda gönderinin hala sansürlendiğini savunuyor.

Yine engellenen hesapların da engelleri hala kaldırılmadı.

Yani The New York Times da Facebook ve Twitter da aslında Siyonizm'in kartondan kaplan olduğu gerçeğini yeni idrak etmeye başladılar.

Bu sebeple şimdilik durumu kurtarmaya çalışıyor, rezaletlerine gerekçe uydurmaya çalışıyorlar. Tamamen yola gelecekleri günler de yakındır.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8048214/new-york-timestan-sonra-simdi-de-facebok-ve-twitter-israil-konusunda-kivirdi