TOKİ YAZIKONAK’TAN BÜYÜK BAŞARI

Toki Yazıkonak Çok Programlı Anadolu Lisesi Elazığ Okullararası Kros İl Birinciliği ve Güreş İl Müsabakaları’nda büyük başarılar elde etti.

20 Ocak’ta Fırat Üniversitesi Sağlıklı Yaşam Parkurunda gerçekleştirilen Okullararası Kros İl Birinciliği Müsabakalarında 5 bin metrede Toki Yazıkonak Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Öz il birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Takım olarak Toki Yazıkonak Çok Programlı Anadolu Lisesi il ikinciliğini elde ederken yıldız kızlarda Arıcak Ortaokulu, yıldız erkeklerde Baskil Mustafa Bilbay Ortaokulu, genç kızlarda Kaya Karakaya Spor Lisesi ve genç erkeklerde Karakaya Spor Lisesi birinci oldular.

Ferdi bazda ise ise yıldız kızlarda Suzan YALÇIN (Arıcak Ortaokulu) yıldız erkeklerde Haci Bayram SELVİ (M. Kemal Ortaokulu) birinci oldular. Genç kızlarda Betül GÜLENGÜL(Spor Lisesi) genç erkeklerde ise Ahmet Öz (Yazıkonak Toki) birinci

oldular.

GÜREŞTE DE BAŞARI BÜYÜK

24-30-31 Aralık tarihinde Elazığ Lisesi Spor Salonunda yapılan okullararası güreş müsabakalarına da Toki Yazıkonak damgasını vurdu. Serbest güreş kategorisinde il birinciliği alan okul takım halinde ise il üçüncüsü oldu.

Güreş müsabakalarında Toki Yazıkonak Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ahmet Baysal serbest güreşte il birincisi olup altın madalya kazanırken, grekoromende Mehmet Baydan ve Adem Can Kara gümüş, Emre Gül ise bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Toki Yazıkonak Çok Programlı Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ömer Özcan öğrencileri ile yakından ilgilendiğini belirtirken okul müdürünün ve yönetiminin sportif başarı için her türlü desteği verdiğini belirtti.

Müsabakalarda yarışan öğrencilerini tebrik eden Özcan Toki Yazıkonak Çok Programlı Anadolu Lisesi yönetimine de teşekkürlerini sundu.

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8047597/toki-yazikonaktan-buyuk-basari