ELAZIĞ İL MÜFTÜLÜĞÜ’NDE “GENÇLİĞE DEĞER” PROJESİ EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI

Elazığ İl Müftülüğü’nce organize edilen “Gençliğe Değer” Projesi kapsamında kurum çalışanlarına yönelik seminerler başladı…

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2019 Eylem Planı içinde yer alan “Gençliğe Değer” Projesi çerçevesinde verilecek olan eğitimlerin ilki Edibe Can Müftülük Sitesi Konferans Salonu’nda İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlara yönelik olarak düzenlendi.

Seminerde; “Diyanet İşleri Başkanlığı Gençlik Çalışmaları”, “Gençlerle Etkili İletişim ve Gençlere Ulaşma Yolları”, “Ergenlik Psikolojisi ve Yaklaşımlar”, “Dezavantajlı Gençlere Yönelik İletişim ve Problem Çözme Yolları”, “Gençlik Dönemi Dini Krizler ve Din Eğitimi” ile “Liderlik ve Takım Çalışması” konularında bilgilendirildi.

Programa İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA, İl Müftü Yardımcısı Hatice ARSLAN, Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Mustafa SAVCI ve Dr. Cem AYDEN, Elazığ Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden Psikolog Özge KIRAN ve Psikolog Deniz ARPACİ ile birlikte din görevlileri katıldı.

SARIKAYA/ “GENÇ NESLİN ELİMİZDEN KAYMASINA MÜSAADE ETMEMEMİZ GEREKİYOR!”

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA yaptı. Müftü SARIKAYA yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Bildiğiniz üzere Diyanet İşleri Başkanlığımız birçok bakanlık ve ilgili kurumlarla irtibatlı olarak halkımızı din konusunda aydınlatmak, camilerimizi dini hizmete daha uygun hale getirmek ve 7’den 77’ye toplumun bütün fertleriyle ilgilenmek üzere çeşitli anlaşmalar, sözleşmeler ve mutabakatlar yapmıştır. İşte bu manada; Başkanlığımız’ın “Gençliğe Değer” Projesi kapsamında eğitici ve öğretici bir program için bir araya geldik.”

Yüce dinimiz İslam’ın gençliğe verdiği değer ve önemin üzerinde duran SARIKAYA:

“Peygamberimizin; ‘Beni bu davada en çok gençler destekledi’ mübarek sözünden hareket ederek büyük bir gayretle çalışmak zorundayız. Genç neslin elimizden kaymasına müsaade etmemek adına onlarla doğru iletişim kurup rehberlik etmeliyiz. Üç gün devam edecek eğitimde Fırat Üniversitesi’nden ve Elazığ Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden konunun uzmanlarını davet ettik. İnşallah bu eğitimin sonunda her görevlimizin en az 10 gence ulaşma projesi de başlamış olsun istiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

Elazığ Müftülüğü’nde; “Gençliğe Değer” Projesi kapsamında Kur’an Kursu Öğreticilerinin de dahil olacağı eğitim seminerleri 4 gün sürecek.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8046051/elazig-il-muftulugunde-genclige-deger-projesi-egitim-seminerleri-basladi