ELAZIĞSPOR’DA FUTBOLCULAR YİNE İSYAN ETTİ

Spor Toto 1. Lig’in 6. Haftasında Cumartesi günü ilimizde Kardemir Karabükspor ile karşı karşıya gelecek olan Bordo-Beyazlı temsilcimizde, akşam yapılması gereken antrenman, futbolcuların antrenmana çıkmak istememeleri sebebiyle iptal edildi.

Sezon başından bu yana ödemeleri yapılmayan ve bu süreçte yaşanan sahipsizlik ortamı sebebiyle maddi-manevi oldukça sıkıntılı günler yaşayan futbolcular sonunda isyan noktasına geldiler.

Elazığspor Tesisleri’nde yaşanan elektrik kesintisinden de olumsuz yönde etkilenen ve gece 24.00’ten sonra elektriksiz kalan futbolcular, maddi sorunların yanı sıra rahat bir dinlenme ortamı bile bulamıyorlar.

Tüm bu sorunlara dikkat çekmek isteyen ve kamuoyunun Elazığspor’a odaklanmasını amaçlayan Elazığsporlu futbolcuların sportif Direktör Tuncay Akgün ve Teknik Direktör Orhan Kaynak ile görüştükleri ve antrenmana çıkmak istemediklerini ilettikleri öğrenilirken, Akgün ve Kaynak’ın da gelen bu talep karşısında futbolcuları anlayışla karşıladıkları bildirildi.

Elazığspor’da futbolcuların Cuma günü yapılacak olan antrenmana çıkıp çıkmayacaklarının ise belirsizliğini koruduğu öğrenildi.

“SÜREÇ İYİ GİTMİYOR”

Elazığspor bünyesinde çalışan herkes adına bir direnişti bu. Personel, aşçı ve malzemelerle birlikte bir aileyiz burada. Bu antrenman boykotu bir haykırıştı. Yarın antrenmana da çıkacağız maçımıza da çıkacağız. Psikolojik etkenler maçta kırılma noktalarına neden oluyor. Kimsenin psikolojisi burada iyi değil. Birilerinin gelip arkamızda olduğunu hissettirmelerini istiyoruz. Ben yıllardır bu sezon başında yaşadıklarımı hiçbir kulüpte yaşamadım. Arkadaşlarımın hiç biri bir gün konuşmadı. Süreç iyi gitmiyor ve iyi görünmüyor.

“BİZ ELİMİZDEN GELENİ ORTAYA KOYACAĞIZ”

Bütün takım olarak aldığımız bir karardı. Biz kendimizi sahipsiz hissediyoruz. 1 buçuk yıl para almayan çalışanlar var kulüpte. Böyle giderse gidişat belli. Kimse beş kuruş para almamış ve önümüzü göremiyoruz. Elazığspor ve Elazığ halkı bunu hak etmiyor. Sezon başından beri transfer tahtası açıldı mı açılmadı mı gibi şeyler Elazığlılara yakışmıyor. Bizler ciddi anlamda fedakarlık yaptık. -3 puan cezası aldık. Bu çok ciddi bir şey. -12 puan cezasından bahsediyoruz. Ne kadar ciddi bir durum. Santrafor gol atınca refleks sizi rezil de vezir de ediyor. O pozisyonu atamadık. Bir gol bu kadar önemli. Gol atarsanız kral atamazsanız eleştirilirsiniz. Biz elimizden geleni ortaya koyacağız. Elazığspor için ter akıtıyoruz. Gol kaçacaktır. Bunun için ne yapıyorlarsa varsın yapsınlar”

“TAKIMDA HERŞEY EKSİK, OLMUYOR YAPAMIYORUZ”

Tarihinin en karanlık günlerini yaşayan Tetiş Yapı Elazığspor’da antrenmanın iptal edilmesinin ardından kameralar karşısına geçen takım kaptanları Mehmet Yiğit ve Adem Alkaşi önemli açıklamalarda bulundular.

İlk olarak konuşan Mehmet Yiğit, isyanlarının sahipsizliğe olduğunu ifade ederek bir an evvel bu takıma sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Takımda her şeyin eksik olduğunu söyleyen kaptan Mehmet Yiğit, kafalarının rahat olmadığını ve maçlara konsantre olamadıklarını ifade etti.

İŞTE FUTBOLCULARIN İFADELERİ:

Mehmet Yiğit: "Umudumuz günden güne bitmeye başladı. Hiçbir zaman bu takım bu kadar sahipsiz kalmamıştı. İnsanlar bizi yalnız bıraktı. Bir an önce Sayın belediye Başkanı, Sayın Vali ve Milletvekillerinin kulübe el atması lazım"

Adem Alkaşi: "Elazığspor bünyesinde çalışan herkes adına bir direnişti bu. Personel, aşçı ve malzemelerle birlikte aileyiz burada. Bu antrenman boykotu bir haykırıştı. Yarın antrenmana da çıkacağız maçımıza daçıkacağız. Psikolojik etkenler maçta kırılma noktalarına neden oluyor"

Ahmet Aras: "Bütün takım olarak aldığımız bir karardı. Biz kendimizi sahipsiz hissediyoruz. 1 buçuk yıl para almayan çalışanlar var kulüpte. Böyle giderse gidişat belli. Kimse beş kuruş para almamış ve önümüzü göremiyoruz. Elazığspor ve Elazığ halkı bunu hak etmiyor"

Orhan Şam: "Çalışanından güvenliğine kadar herkes Elazığspor’da mutsuz. Emek veriyoruz ve karşılığını almak istiyoruz. Fedakarlık yapıyoruz ve gemiyi terk etmiyoruz. Antrenmana çıkmamak herkesin hakkını aramaktır"

Soner Şahin: “Büyük problemlerimiz var. Aşılamayacak problem yok ama. Lige baktığımızda belki sadece Karabük ve biz varız. Çözüm için antrenmana çıkmadık. Hafta sonu maça çıkacağız. Gerekli girişimlerin yapılmasını bekliyoruz. Maça çıkarken sadece futbolu düşünmek istiyoruz”

TY ELAZIĞSPOR-K. KARABÜKSPOR MAÇ ÖNCESİ TIKLAYIN

- El-Aziz Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8044351/elazigsporda-futbolcular-yine-isyan-etti