Yine Yemişlik yine su sorunu... 1072 konut iki ayda dördüncü kez susuz!

Şehrin genelinde su kesintilerinin yaşanmasından artık herkes şikayetçi...

Gündüz kesilen sular çoğu yerde gece ancak veriliyor. Vatandaşa bu durum büyük sıkıntı yaşatırken çözüm ise bir türlü bulunamıyor.

Belediye yetkilileri eskiyen alt yapıya suçu atsa da geçmiş dönemde bu kadar sık su kesintisi yaşanmadığı da kamuoyunun malumu...

Önceki belediye döneminde sadece Temmuz - Ağustos aylarında refüj ve bağ-bahçe sulamalarından ötürü kesintiler yaşanıyordu.

Böyle yıl geneline yayılan sürekli kesintiler yoktu. Yani personel bazlı bir sıkıntı olduğu çok açık... Ancak Su İşleri Müdürlüğü'nde bir takviye de yapılmıyor.

Şehrin genelinde su kesintisi sorunu yaşanırken bu kesintileri en ağır yaşayan bölge ise 1072 konutluk Yemişlik TOKİ'ler oluyor.

Bölgede son iki ayda dördüncü defadır uzun süreli kesinti yaşanıyor. Bir önceki kesintide tam 5 gün boyunca evlere bir damla su verilememişti.

İşte o Yemişlik TOKİ'lerde bugün yine sular kesik ve ne zaman geleceği de meçhul...

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil'in konu hakkındaki değerlendirmesi şöyle:

"Elazığ Yemişlik 1. Etapta (1072 konut) iki ayda bu dördüncü defadır yine sular akmıyor. Su müdürü "depolarım dolu su, su sıkıntısı yok" diyor. Peki, suların akmamasından kim sorumlu? Sanırım bu su müdürü ne işini ne sorumluluğunu biliyor. Elazığ genelinde suların sıklıkla kesilmesinden herkes illallah diyor. Ne iş ya 400 bin nüfuslu şehirde işi bilen bir su müdürü bulunamıyorsa 85 milyonluk koca Türkiye'de de mi yok?"

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8043652/yine-yemislik-yine-su-sorunu-1072-konut-iki-ayda-dorduncu-kez-susuz