EMNİYET'TE BÜYÜK FETÖ TEMİZLİĞİ!

EMNİYET'TE BÜYÜK FETÖ TEMİZLİĞİ!

Emniyet'te büyük FETÖ operasyonu: 12 bin 801polis açığa alındı

Emniyet'te OHAL kapsamında FETÖ ile ilişkili olduğu değerlendirilen, 2.523'i amir olmak üzere 12 bin 801 personel görevden uzaklaştırıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada: "667 sayılı Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Karaname'nin 2. maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ / PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen 2523'i amir sınıfı olmak üzere toplamda 12 bin 801 personel görevden uzaklaştırılmıştır" ifadeleri yer aldı.

İçişleri Bakanlığı'nda 37 personel görevden uzaklaştırıldı

Bugün gerçekleşen operasyon sonucunda İçişleri Bakanlığı'nda da 37 personel görevden uzaklaştırıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya örgütle irtibatı olduğu değerlendirilen İçişleri Bakanlığı merkez birimlerinde görevli 37 personel, görevlerinden el çektirildi.

SORUŞTURMA SONUNDA İHRAÇ

İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınan polisler hakkındaki soruşturmayı polis başmüfettişlerin yürütecek. Soruşturmalar sonucunda, FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu belirlenen polislerin meslekten ihraç edileceği öğrenildi.

ELAZIĞ'DA 480 EMNİYET PERSONELİ AÇIĞA ALINDI

Türkiye’de gerçekleşen büyük FETÖ dalgası Elazığ’ı da içine aldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Elazığ İl Emniyet Müdürlüğünde görevli aralarında sivil memur, bekçi ve polislerin de bulunduğu 480 personeli açığa aldı.

Türkiye genelinde FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında 12 bin 801 emniyet personeli açığa alınırken, açığa alınan 12 bin 801 personelden 480'inin Elazığ İl Emniyet Müdürlüğünde görevli olduğu bildirildi.

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğünde açığa alınanlardan 450'sinin polis, 30'unun ise bekçi ve sivil memur olduğu öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere Elazığ'da daha önce FETÖ’den aralarında 2,3 ve 4. sınıf emniyet müdürlerinin yer aldığı 202 polis ihraç edilmiş, 43 polis ise görevden uzaklaştırılmıştı.

M.T

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8041613/emniyette-buyuk-feto-temizligi