FATİH ERBAKAN: 'OĞUZHAN ASİLTÜRK MİLLİ GÖRÜŞÜ TEMSİL ETMİYOR'

WWW.İVEDİHABER.COM

ÖZEL HABER

Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan, Kurucusu olduğu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’nın toplantısında sessizliğini bozdu.

Fatih Erbakan, başta Saadet Partisi YİK Üyesi Oğuzhan Asiltürk ve parti Genel Başkanı, üst düzey yetkilileri olmak üzere bir kısım Saadet Partililerin kendisi ve Erbakan ailesine yönelik içinde sık sık “Hırsız, zimmetçi, fitneci” yaftalarının geçtiği itham ve hakarete varan sözlerine isim vermeden cevap verdi.

Erbakan, Oğuzhan Asiltürk ve diğer parti yetkililerine Milli Görüş Lideri merhum Erbakan’ın dilinden hiç düşürmediği “Önce ahlak ve maneviyat” prensibini hatırlattı ve bu prensibe aykırı hareket eden Asiltürk’ün Milli Görüşü temsil edemeyeceğini ifade etti.

İşte Dr. Fatih Erbakan’ın sessizliğini bozduğu konuşmasından ilgili kısım:

FİTNENİN BÜYÜĞÜNÜ ASİLTÜRK VE YANINDAKİLER YAPIYOR

"Erbakan Hocamız Milli Görüşün en önemli sancaklarından birisi “Önce Ahlak ve Maneviyat” derdi.

Kendi teşkilatımızdan, kendi Genel idare Kurulumuzdan bir kardeşimizin dedikodusunu yapmak, ortada hiçbir şahit yokken, elimizden hiçbir delil olmadan bu kardeşimize iftira atmak, üstüne üstlük bütün bu iftiraları teşkilat toplantılarında yapmak “Önce ahlak ve maneviyat” prensibine taban tabana zıt bir davranıştır, fitnenin en büyüğüdür, bozgunculuktur…

Anadolu’da il il dolaşıp, teşkilat mensubu kardeşimizi, bölücülükle, fitne ile, haram yemekle, hırsızlıkla suçlayana bir kimse…

Bir ailenin içerisindeki kardeşlerin birbirine düşmesi için bir takım yollara tevessül eden bir kimse nasıl olacakta tüm dünyada “Ahlak ve maneviyatı” yaygınlaştırmaktan bahsedecek.

Bunu yapan kimse en önemli sancağı “Önce ahlak ve maneviyat “ olan Milli Görüş hareketini nasıl olacakta temsile edecektir?"

BUNLARIN YAPTIĞINI CHP BİLE YAPMAZ

"Teşkilatımızın en üst kademesindeki kişilerin, merhum Liderimizin vefatının hemen ardından Erbakan Hocamızın ailesinin gayrimenkullerini, arabalarını, banka hesaplarını, evlerindeki kasaları İl Başkanları, İlçe Başkanları toplantılarında konuşmaları değil Milli Görüşte ve Saadet Partimizde, Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) bile olmayacak bir iştir."

ERBAKAN HOCA DEDİKODU YAPMAZDI

"Erbakan Hocamızın partimiz mensuplarının hele hele GİK üyelerinin her hangi birisi ile ilgili uluorta konuşması, dedikodu yapması gibi bir olayı asla ve asla görmedik. Erbakan hocamız teşkilat mensuplarımızdan birisinin bir yanlışını duysa, hatta gözüyle görse bile yine de bunu teşkilat toplantılarında anlatmak, ifşa etmek yerine, tam tersine söylendiği zaman dahi “Hayır, bizim kardeşimiz öyle bir şey yapmaz! Siz yanlış duymuş, yanlış görmüşüsünüzdür” diyerek konuyu kapatmakta, hata varsa üstünü örtmeye çalışmaktaydı. "

ASİLTÜRK, MİLLİ GÖRÜŞÜ TEMSİL EDEMEZ

"Dolayısı ile “Önce ahlak ve maneviyatın” bayraktarlığını yapan, en temel esasları “iyi ahlak, ittika ve ihlas” olan Milli Görüş hareketinin içerisinde bu şekilde bir yola tevessül etmek son derece yanlıştır. Bu hatasında ısrar eden kimselerin Milli Görüşü temsil edebilmeleri mümkün değildir."

WWW.İVEDİHABER.COM

ÖZEL HABER

Kaynak : http://www.ivedihaber.com/haber/16040-siyaset-oguzhan-asilturk-milli-gorusu-temsil-etmiyor.html#ixzz2bqzQhR1B

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Milli Görüş bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/video/8041076/fatih-erbakan-oguzhan-asilturk-milli-gorusu-temsil-etmiyor