Srebrenitsa soykırımının 26. yıldönümü... Bosna'yı Erbakan kurtarmıştı!

Bosna Hersek'te tüm Avrupa'nın gözleri önünde Müslümanlara yapılan Srebrenitsa Soykırımı'nın 26. yıldönümü...

Avrupa'nın göbeğinde yaşanan Bosnalı Müslümanların maruz kaldığı soykırıma Batı dünyası kör ve sağır kesilmişti.

Ta ki Erbakan'ın Bosna Hersek'e gönderdiği yardımlarla Müslümanlar silahlanıp da üstünlük sağlamaya başlayıncaya kadar da bu sessizlik devam etti.

Ama ne zaman Müslümanlar üstün konuma geldi Batı müdahale ederek savaşı sonlandırdı.

Aliya İzzetbegoviç süreç sonunda Bosna Hersek'in Cumhurbaşkanı seçilmiş ve ülke kurtuluşunu ilan etmişti.

İşte o İzzetbegoviç Refah Partisi'nin bir toplantısına elinde bir dosya ile çıkarak konuşma yapmış kendilerini Erbakan'ın kurtardığını yine kendisinin Cumhurbaşkanı seçilmesinin de Erbakan'ın sağladığını açıklamıştı.

Erbakan'ın kendisine bir dosya gönderdiğini ve orada anlatılan yöntemleri izleyerek Sırpların bile oylarını alarak seçilme başarısı gösterdiğini tarihe not düşmüştü.

Bosna'yı Erbakan'ın kurtardığının bir diğer delili ise Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasının yaptığı karalama kampanyalarıydı.

Normal şartlarda Erbakan'ın Bosna'ya destek olup kurtardığını gizleyecek olan illüzyoncu medya Erbakan'ı karalamak için attığı "Bosna'ya gönderilen yardım paralarını Süleyman Mercimek'in iç ettiği" iftirası tutmadı ama tarihe Erbakan'ın milyarlarca lira parayı gönderdiği not düşüldü.

Avrupa'nın göbeğinde gerçekleşen Srebrenitsa katliamının 26. yıldönümü bugün... Erbakan'dan bahsedilmeden, destek olduğu bilgisi verilmeden Bosna'nın uğradığı zulüm ve kurtuluşu anlatılıyor.

Ancak bu karartmaların da yarılacağı günler yakındır

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8040680/srebrenitsa-soykiriminin-26-yildonumu-bosnayi-erbakan-kurtarmisti