MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI MESAJI

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya; Peygamberimiz’in 1448’inci doğum yıldönümü ve 8-15 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan Mevlid-i Nebi Haftası ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Müftü Sarıkaya mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Zulmün ve cehaletin dünyayı esir aldığı dönemde bir doğuş gerçekleşti. 1448’inci doğum yıldönümünü idrak ettiğimiz Muhammed’ül Emin (SAV) yepyeni muştularla dünyayı aydınlatan Allah’tan aldığı ilkeleri getirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın Rebîülevvel ayına denk gelen ilk haftayı “Mevlid-i Nebi Haftası” olarak belirlediği tarihten itibaren çeşitli programlar ile gündem (tema) belirlenmektedir.

8-15 Kasım 2019 tarihleri arasında, Kur’an-ı Kerim ziyafetleri, Mevlid-i Şerif, konferans ve ziyaretlerle haftamızı değerlendirmeye gayret etmekteyiz.

Bu sene ana başlığımız “Peygamberimiz ve Aile” olarak belirlenmiştir.

Aile, sağlam bir toplumun yıkılmaz kalesidir. Günümüzde fazlaca yıpranan ve yıpratılmaya çalışılan aile yuvası Peygamberimiz’in örnekliğinde nasıldı? O, nasıl bir aile reisi idi? Bu soruların cevabını bulup toplumumuza aktarmak arzusundayız.

Bu vesile ile Mamurat’ül Aziz’in aziz insanlarına Hz. Peygamber’i ve O’nun aile örnekliğini kendilerine örnek seçmelerini temenni ediyoruz.

1448 yıl önce dünyayı aydınlatan ve teşrifleri ile gönüllere sürûr veren Mevlid-i Nebi’nizi tebrik eder; günlerimiz, aylarımız ve yıllarımızın iyilikler ve güzellikler getirmesini Rabbimden niyaz ederim.

Bu vesile ile, tüm şehitlerimizi rahmetle yâd eder, gazilerimize de sağlık ve afiyetler dilerim.”

Yusuf Sarıkaya / Elazığ İl Müftüsü

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8040124/mevlid-i-nebi-haftasi-mesaji