SAMİMİ HAS PARTİ İTİRAFI

İBRAHİM TENEKECİ'DEN SAMİMİ HAS PARTİ İTİRAFI

HAS Parti'nin Milli Görüş’ü ihya değil imha hareketi olduğunu söyleyen Şair İbrahim Tenekeci yaşadıklarını anlattı.

Saadet Partisi ve Milli Gazete’den ayrılarak büyük umutlarla siyaset hayatına başlayan HAS Parti’de yer alan Şair İbrahim Tenekeci katıldığını TV-NET’te katıldığı “Makam Arabası” isimli programda neden istifa ettiğini anlattı.

İbrahim Tenekeci'den samimi Has Parti itirafı:

‘HAS Parti'nin Milli Görüş’ü ihya değil imha hareketi olduğunu söyleyen Şair İbrahim Tenekeci, 11 yıl gibi uzun yıllar Milli Gazete’de yazarlık yaparken, ayrılarak HAS Parti’nin kurucuları arasında ve YENİSÖZ gazetesinin kadrosunda bulundu. Tenekeci, katıldığı programda HAS Parti’nin ihya değil imha hareketine dönüştüğünü söyledi.

'HAS Parti tarafından yanında ona inanan insanlarla birlikte mağdur edildiğini ve HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un birçok insanın ahını aldığını söyleyerek bu Dünya’da en kolay şeyin bir Müslüman’ı kandırmak ve kullanmak olduğunu’ söyledi.

Tenekeci, ‘HAS Parti’nin Milli Görüş’ü ihya çalışmasını, HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a dahi sorduğunu iddia ederek, bir büyüğüne sözü olduğunu ve bu yüzden sözünü tutmak zorunda kaldığını fakat gittiği yerde, böyle bir düşüncenin, böyle bir çabanın, böyle bir çalışmanın olmadığını hatta tam tersi bir şey olduğunu ben HAS Parti’de hissettim ve gördüm diyerek bu çalışmanın Milli Görüş’ü ihya değil imha hareketi olduğunu’ söyledi.

- El-Aziz Gazetesi, Milli Görüş bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/video/8038534/samimi-has-parti-itirafi