Sigortacılar Dernek Başkanı bayram tatili öncesi uyardı

Elazığ Sigortacılar Dernek Başkanı Öner Coşkun yazılı bir basın açıklaması yaparak tatil öncesi araç ve konut sigortalarıyla ilgili uyarılarda bulundu.

Sürücülerin zorunlu trafik sigortalarını kontrol etmelerini ve yenilemeden asla yola çıkmamalarını isteyen Coşkun kasko almaya gücü yetmeyen araç sahiplerine de ek teminat almaları önerisinde bulundu.

İşte Başkan Coşkun'un açıklaması:

“Kurban Bayramı öncesinde yola çıkacak sürücülerimize araçlarının Trafik ve Kasko sigorta poliçelerini kontrol etmelerini istiyoruz. Zorunlu olan trafik sigortasız olarak kesinlikle yola çıkmasınlar. Kasko yaptırmaya güçleri yoksa trafik sigortalarına ek olarak teminat almaları tavsiyesinde bulunuyoruz. Kaza durumunda kusurlu iseniz eğer trafik sigortanızdan karşı tarafa Hazine’nin belirlediği oran 39.000 TL ödeme yapılıyor. Bu rakam araçların fiyatlarının yükselmesi sebebi ile artık kafi gelmiyor o sebep poliçelerine ihtiyari mali mesuliyet sigortası teminat, yol yardım teminatı ekleterek poliçelerini bu şekilde yetkili sigorta acentelerinden almalarını tavsiye ediyoruz.

Konutlarını bırakıp tatile gidecekler için ise konut sigortası yaptırsın, gözleri arkada kalmasın her türlü riske karşılık konut sigortaları evde meydana gelebilecek bir yangın, deprem, hırsızlık, sel su basması cam kırılması ve aklınıza gelecek tüm risklere karşı teminat altında olur. Üstelik de bir yıllık sigortalar ortalama 250 TL gibi bir maliyet getiriyor.

Tüm halkımızın kazasız huzur içinde bir bayram geçirmesini temenni eder, hayırlı bayramlar dilerim."

- El-Aziz Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8036484/sigortacilar-dernek-baskani-bayram-tatili-oncesi-uyardi