TRANSFER TAHTASI AÇILIRSA 7 FUTBOLCU İMZA İÇİN HAZIR

TRANSFER TAHTASI AÇILIRSA 7 FUTBOLCU İMZA İÇİN HAZIR

2 dönemlik transfer yasağının bitmesinin ardından transfer çalışmalarını sürdüren Elazığspor’da hareketlilik devam ediyor...

Transfer tahtasını açmak için girişimlerini sürdüren Bordo Beyazlı Yönetim Antalya Kampı sürecinde Aldin Cajıc, Ozan Tahtaişleyen, Landre Kehinde, Timur Bayram Özgöz, Ahmet Sabri Fener ve Youssef Yeşilmen'i kadrosuna katarken, eksik bölgeler için transfer arayışlarını da sürdürüyor.

Bu çerçevede eski oyuncularından Adem Alkaşi ve Köksal Yedek ile görüşen Elazığspor Adem Alkaşi ile işi bitirirken, Köksal ile de anlaşma zemini arıyor.

ADEM ALKAŞİ ELAZIĞSPOR’DA

Alternatifli bir kadro oluşturarak 2. Yarıda fırtına gibi esmeyi planlayan Bordo-Beyazlı temsilcimiz daha önce temasa geçtiği eski futbolcularından Adem ALKAŞİ ile anlaşma sağladı.

Elazığspor’un Süper Lig’de mücadele ettiği 2 sezonda kadrosunda bulundurduğu ve son olarak Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Niğde Belediyespor’da forma giyen Adem ALKAŞİ ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 1,5 yıllık anlaşma sağlandığı öğrenildi.

2014-2015 Futbol Sezonunun ilk yarısında oynanan Gaziantepspor maçının ardından alacaklarını istemesi nedeniyle Selçuk ÖZTÜRK Başkanlığı’ndaki yönetim kurulu tarafından süresiz kadro dışı bırakılan tecrübeli futbolcu, daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurmuş ve serbest kalmıştı.

Niğde Belediyespor ile olan mukavelesi 31 Mayıs’ta sona erecek olan Adem Alkaşi’nin sözleşmesinde “TFF 1. Lig’den teklif gelirse serbest kalır” maddesi bulunduğu ve bu maddenin de Adem’in Elazığspor’a transferinin önünü açtığı öğrenildi.

Adem'e karşılık ali Fırat Okur teklifi

Elazığspor, Adem ALKAŞİ’nin transferine karşılık takas formülüyle genç futbolcusu Ali Fırat Okur’u sezon sonuna kadar kiralık olarak Niğde Belediyespor’a teklif etti.

Adem ALKAŞİ ile her konuda anlaşma sağlayan transfer komitesi, Adem’in forma giydiği Niğde Belediyespor’a genç futbolcu Ali Fırat OKUR’u takasta kullanmak için önerdi.

1,5 yıllık anlaşma sağlanan Adem ALKAŞİ’nin Elazığspor’a transferinin ardından, Ali Fırat okur ise Niğde Belediyespor’a sezon sonuna kadar kiralık olarak verilecek.

Adem Alkaşi:

32 yaşındaki tecrübeli sağ bek 2012-2013 sezonundan itibaren 1.5 sezon Süper Lig'de Elazığspor'un sağ bekinde görev yaptı ve bundan sonraki süreçte, Boluspor ve Antalyaspor formalarını giydi.

Antalyaspor ile Süper Lig'e çıkma başarısı gösteren oyuncunun son takımı ise 2. Lig'in güçlü ve yeni ekiplerinden Niğde Belediyespor oldu.

Köksal Yedek:

2011-2012 sezonundan itibaren yaklaşık 2.5 sezon Elazığspor forması giyen 31 yaşındaki tecrübeli ortasaha oyuncusu Köksal, takımın Süper Lig'e çıkmasında büyük rol oynamıştı.

Elazığspor formasının ardından, Süper Lig'de Antalyaspor, TFF 1. Lig'de Gaziantep BBSK ve Karabükspor formalarını giydi.

Sezona Karabükspor'da başlayan Köksal Yedek, Ekim ayının sonlarına doğru sözleşmesini feshetti.

8 TAKVİYE YAPILDI GÖZLER TAHTADA

Şu ana kadar 7 isimle ön protokol yapan Elazığspor Köksal ile de anlaşma sağlayabilirse takviye sayısı 8’e yükselmiş olacak.

Transfer tahtasını açmak için bugün Asbaşkan Osman ALTUNGÖK ve 2. Başkan Karahan ÇELİK’i İstanbul’a gönderen Elazığspor’un başta İngiliz futbolcu Luke MOORE olmak üzere diğer dosyaları başarı ile sonuçlandırabilirse anlaştığı futbolculara 1-2 gün içinde resmi imzaları attırması bekleniyor.

TRANSFER TAHTASI AÇILDI- TIKLAYIN

- El-Aziz Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8035957/transfer-tahtasi-acilirsa-7-futbolcu-imza-icin-hazir