FETÖ-16 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Elazığ merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan aralarında örgütün ev abileri olarak bilinen üniversite öğrencileri ile öğretmenlerin de bulunduğu 16 şüpheli adliyeye sevk edildi...

Elazığ’da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, 'Bylock' kullanan öğretmen ve ev abisi üniversite öğrencilerinin de yer aldığı 19 şüpheli hakkında 5 gün önce yakalama kararı çıkarılmış, Elazığ merkezli Ankara, Kahramanmaraş, Kayseri ve Muş’ta yapılan operasyonlarda 16 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Aralarında 4 kadının da bulunduğu 16 şüphelinin İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadeleri tamamlandı. Bugün sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilen 16 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden bazılarının örgütün haberleşme programı ‘Bylock’u kullandığı, öğrencilerin ise ev abiliği yaptığı iddia edilirken, operasyon kapsamında 3 şüpheli ise aranıyor.

8 KİŞİ TUTUKLANDI!

Mahkemeye çıkarılan şahıslardan 7’si öğretmen olmak üzere 8 kişi tutuklandı. 8 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı. 3 şüphelinin arandığı operasyonla ilgili soruşturma sürüyor.

M.T

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8034127/feto-16-supheli-adliyeye-sevk-edildi