FETÖ OPERASYONUNDA 10 GÖZALTI

FETÖ OPERASYONUNDA 10 GÖZALTI

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması çerçevesinde Elazığ merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı…

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından Elazığ merkezli İstanbul, Diyarbakır, Kocaeli, Erzurum, Mardin, Malatya ve Kahramanmaraş'ta 19 şüphelinin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyonda 19 şüpheliden 10'u gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde KHK ile yasaklanan yayın evlerine ait kitaplar ile dijital materyaller ele geçirildi.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere il emniyet müdürlüğüne götürüldü. Gözaltına alınan şüphelilerin aktif olarak görev yapan ev imamları, elaman kazandıran rehberler, finans desteği sağlayan esnaflar olduğu öğrenildi.

ELAZIĞ EMNİYETİNDE 11 RÜTBELİ TERFİ ETTİ

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 11 rütbeli terfi ederken, 2 rütbeli ise emekliliğe sevk edildi…

Açıklanan Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu ve Merkez Değerlendirme Kurulu kararınca, Elazığ’da 11 rütbeli terfi etti.

Terfi edenlerden 2’sinin 2. sınıf emniyet müdürlüğüne, 2’sinin 3 sınıf emniyet müdürlüğüne, 3’ünün 4. sınıf emniyet müdürlüğüne, 4’nün ise komiserlik rütbesine terfi ettiği öğrenildi.

Elazığ’da görev yapan bir 3. sınıf emniyet müdürü ile bir emniyet amiri ise emekliliğe sevk edildi.

M.T

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8034126/feto-operasyonunda-10-gozalti