Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden çiftçilere tohum desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce uygulanmakta olan Hayvancılık ve Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında üreticilere % 75 hibeli ve sertifika belgeli; kuru fasulye, nohut, mercimek, arpa, macar fiği, yem bezelyesi ve mix tohumluğu dağıtıldı.

Programa; Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz Ataş, Şube Müdürleri, STK Başkanları, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz Ata yaptığı konuşmada; “Türkiye'de yemeklik tane baklagiller içerisinde önemli bir yeri olan mercimek kuru fasulye, nohut tohumu ile hayvanların kaba yem ihtiyacını karşılamak için arpa, macar fiği, yem bezelyesi tohumunun dağıtımına her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyoruz.

İlimiz ve Merkez İlçeleri başta olmak üzere, sonbahar ve ilkbahar ekim dönemleriyle birlikte toplam 51.318 dekar alan için 650.075 kg. tohumluğun dağıtımını gerçekleştirmiş olacağız. Dağıtılan tohumların çiftçilerimize bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8033496/tarim-ve-orman-mudurlugunden-ciftcilere-tohum-destegi