Öğrenciler Yararına Kermes Büyük İlgi Gördü!

Üniversite öğrencilerine yönelik faaliyetlerini tüm hızıyla sürdüren Elazığ İl Müftülüğü’nün düzenlediği kermes büyük ilgi gördü.

Yetim öğrencilerle birlikte ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine yardımda bulunmak amacıyla 23 Aralık ile 27 Aralık tarihleri arasında Fırat Üniversitesi Akademi Camii 2. Katında bulunan Gençlik Merkezi’nde düzenlenen kermes 5 gün boyunca öğrencilerle dolup taştı.

İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan, Gençlik Koordinatörleri ve Manevi Rehberlerin organizesinde gerçekleştirilen kermesi, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Öğretim Üyeleri ve KYK Ömer Bilginoğlu Yurt Müdürü Kayahan Topal ziyaret ederek başarılar dilediler.

DEMİRDAĞ/ “Diğer kuruluşlara örnek olsun!

Öğrencilerle bir müddet sohbet eden Rektör Demirdağ; yaptığı konuşmada; Milli ve Manevi değerlere sahip gençlerin yetişmesi için bu tür etkinliklerin çoğalması gerektiğine işaret ederek diğer kuruluşlara örnek olmasını diledi.

ARSLAN/ “Kermesin önümüzdeki senelerde de devam etmesini istiyoruz”

Kur’an Kursları ve Gençlik Koordinatörlüğünün organizasyonu ile bu yıl 2’ncisi düzenlenen kermesin son gününde bir açıklama yapan İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan; “Öğrencilerle Müftülüğümüz arasında gönül köprüsü oluşturmak istiyoruz” ifadesine yer verdi.

Kermes için özveri ile çalışan emek Gençlik Koordinatörlüğü ve kurs hocalarına teşekkür eden Arslan; elde edilen gelirin yetim çocuklar ve ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine bağışlayacaklarını söyledi.

Geçen seneye göre ilgi ve gelirin daha da arttığını belirten Müftü Yardımcısı Arslan, öğrencilerden gelen talepleri de dikkate alarak kermesin bundan sonraki senelerde de devam etmesini istediklerini belirtti.

Arslan; Ziyaretlerine gelen F. Ü. Prof. Dr. Rektörü Kutbeddin Demirdağ ve kermesin düzenlenmesinde emeği geçen başta İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya olmak üzere tüm arkadaşlarına teşekkür etti.

MİNİKLERDEN KERMESE DESTEK!

Kermesin en anlamlı destekçileri ise Hacı Osmaniye 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencileri oldu.

Minik öğrenciler kumbaralarında biriktirdikleri paralar ile kermese gelerek yiyecek alırken, görevlilere ve diğer öğrencilere duygulu anlar yaşattılar.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8032752/ogrenciler-yararina-kermes-buyuk-ilgi-gordu