4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu Öğreticilerine Yönelik Eğitim Semineri Düzenlendi!

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 4-6 Yaş Grubu Kur'an kursu öğreticilerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.

4-6 yaş grubu Kur'an kursu eğitimlerinin etkinlik ve verimliliğini artırmak, alanda görev yapan öğreticilerin yeterliklerini geliştirmek ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla eğitim semineri düzenlendi.

Elazığ İl Müftülüğü Edibe Can Konferans Salonu’nda düzenlenen ve sunumlar eşliğinde gerçekleştirilen seminer iki oturum olarak yapıldı.

Sabah ve öğle sonu düzenlenen seminere; İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Şemseddin Aydoğdu ve ilimizde görev yapan 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.

Seminerin açış konuşmasını yapan Müftü Yardımcısı Hatice Arslan, salgın hastalık sürecinden geçerken dikkat edilmesi gereken konular üzerinde durarak alınması gereken tedbirleri anlattı.

Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Şemseddin Aydoğdu ise kurslarda uygulanması gereken mevzuat hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra sırasıyla söz alan Özay Yörük (Kışla 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticisi), Şaziye Gürgöze (Av. Yılmaz Gök 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticisi), Remziye Önal (Kışla 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticisi), Sümeyye Gülbay Küçük (Mescid-i Rahman 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticisi) tecrübelerinden yola çıkarak;

Okul Öncesi Eğitim Yaklaşımları ve Din Eğitimi, Erken Çocukluk Döneminde Dini ve Ahlaki Gelişim, Okul Öncesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Okul Öncesi Eğitimde Oyun ve Oyun Tasarımı, Okul Öncesinde Eğitimde Özel Öğretim Metotları, 4-6 Yaş Grubu Kur'an-ı Kerim Eğitimi ve Okul Öncesi Dönemde Duygusal Gelişim başlıklı konularda sunumlarını gerçekleştirdiler.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8031311/4-6-yas-grubu-kuran-kursu-ogreticilerine-yonelik-egitim-semineri-duzenlendi