Realite ile hakikat arasında tercih yapmak gerektiğinde hakikatten taraf olmak kazandırır!

Şeytan en büyük illüzyon, manüpilasyon ve dezenformasyon üstadı olarak insanlığı hakikatten sapıtarak realiteye teslim olmalarını öğütler. Oysa Allah'ın sadık kulları her daim hakikatten taraf olur ve Allah'ın yardımıyla kazanırlar.

İşte Kur’an’dan hakikat ve realite örnekleri:

Realite: Hz. İbrahim (AS), Nemrut tarafından dünyanın görüp görebileceği en büyük ateşin içine atılır. Hakikat: "Biz de dedik ki: 'Ey ateş, İbrahim'e karşı soğuk ve esenlik ol'. (Enbiya: 69)" Kim kazandı? Hakikat: Realite ile hakikat arasında tercih yapmak gerektiğinde hakikatten taraf olmak kazandırır.

Realite: Hz. Muhammed'e (SAV) bir avuç zayıf, güçsüz insan iman etti. Hakikat: "Kâfirler istemese de Allah nurunu tamamlayacak. (Saf: 8)" Hakikat kazandı, realite kaybetti.

Realite: Hz. Nuh'a (AS) zamanın önde gelenleri, güçlüleri, yöneticileri, halkın büyük çoğunluğu iman etmedi. Hakikat: "Ey iman edenler, eğer siz Allah'a (Allah adına İslama ve müslümanlara) yardım ederseniz, O da size yardım eder ve sizin ayaklarınızı sağlamlaştırır (Muhammed:7)" Hakikat yine realiteye karşı zafer kazandı.

Realite: Hz. İsa'ya (AS) 12 kişi iman etti. Putperest Roma düşmanlık yaptı. Hakikat: "Eğer Allah size yardım ederse, artık sizi yenilgiye uğratacak yoktur ve eğer sizi 'yapayalnız ve yardımsız' bırakacak olursa, ondan sonra size yardım edecek kimdir? Öyleyse mü'minler, yalnızca Allah'a tevekkül etsinler (Ali İmran: 160)"
Hakikat kazandı, realite yok oldu.

Realite: Hz. Talut'un ordusundaki askerler imtihan edildiğinde sadece bir avuç kaldılar. Düşman Calut'un ordusu ise sayıca, silah gücü olarak saymakla bitmiyor. Hakikat: "Sonunda Allah’ın izniyle onları yendiler, Dâvûd da Câlût’u öldürdü ve Allah ona hükümranlık ve hikmet verdi, ona dilediği şeyleri öğretti (Bakara: 251)"
Hakikat yine realiteye baskın çıktı.

HRİSTİYAN DİNİ OTORİTE PAPA, DALALET FIRKASI Şİİ OTORİTE AYETULLAH SİSTANİ İLE GÖRÜŞTÜ!

Batıl din Hristiyanlık ile sapkın delalet fırkası Şiilik felsefe/paradigma olarak birbirinin kopyası. Çünkü Hristiyanlık'ta Papa, Şiilikte de Ayetullahlar masumdur. Her iki batıl din anlayışında da dini otorite vardır.

İslam'da, Hristiyanlık ve Şiilik gibi dini otorite ve masumiyet inancı yoktur. Masumiyet yalnızca Peygamberlere aittir. İslam, Fırkay-ı Naciye Ehl-i Sünnet'e emanettir.

Hristiyan dini otorite Papa, dalalet fırkası Şii otorite Ayetullah Sistani ile görüştü. Zaten 1000 yıllık Selçuklu/Osmanlı İslam medeniyetine karşı da Siyon/Haçlı zalimlerle Şii'ler ittifak halinde birlikte hareket etmediler mi?

İLLÜZYONCU MEDYA VE AKADEMİYASI, İSRAİL'İN PLANLADIĞI SALDIRILARI RUSYA İLE PERDELEMEYE ÇABALIYOR!

TSK'nın kontrol ettiği Cerablus ve El Bab'a balistik füze saldırısından Rusya sorumlu ilan edildi. Bunu iddia edenler ya ahmak ya da İsrail gerçeğini Rusya ile örtmeye çalışan Türkiye'deki İsrail'dir.

Türkiye'yi hedef alan herhangi bir terör saldırısıyla ilgili ortaya atılan Rusya iddialarını siz İsrail olarak anlayıp öyle okuyabilirsiniz. Başka türlü Yahudi'nin manüpile ettiklerinden olursunuz.

Uçağı düşürüldü, Rusya Türkiye'yi hedef almadı. Büyükelçisi öldürüldü, Rusya yine Türkiye ile düşman olmadı. Bu gerçeği örten Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası, İsrail'in planladığı saldırıları Rusya ile perdelemeye çabalıyor.

*****

Türkiye'yi küresel bir güç yapan üstün teknolojiye dayalı savunma sanayii kurucusunun Erbakan olduğu gerçeğini yazamıyorsan silah sanayii ile ilgili ne söylersen söyle gevezeliktir. Zira artık gavurda Türkiye'nin silah sanayii üstünlüğünü kabul ediyor. Gavurdan farkın ne?

*****

"Joe Biden gelecek, AK Parti'ye haddini bildirecek ve Türkiye'yi bize verecek" diye umutlanan Sabetayist Yahudi Cemaati, 2 aydır hayal kırıklığı yaşıyor.

"Joe Biden, 2 ay oldu CB Erdoğan'ı aramadı" diyerek kendilerine teselli veren ABD ve Türkiye'deki İsrailcilere cevap Beyaz Saray sözcüsünden geldi: " Yakında Biden-Erdoğan görüşmesi gerçekleşecek!" Bu Biden da Trumplaşmaya başladı!

*****

CB Erdoğan, Mavi Vatan Tatbikatıyla ilgili olarak, "Doğu Akdeniz'de hakkımızı kimseye yedirmeyiz" dedi. Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası bu sözün Yunanistan için söylendiği propagandasını yapacak. Oysa hakikatte CB Erdoğan, İsrail'i hedef yapıyor.

İsrail'in Akdeniz'de Türkiye'yi Antalya kıyılarına hapsetme projesi uygulanamadı. Ama Türkiye, Libya'dan sonra Mısır ile de münhasır bölge anlaşması imzalayarak İsrail'i Akdeniz'e gömecek.

Suudi Arabistan, Katar ile anlaşarak dolaylı yoldan Türkiye ile de anlaştı diye İsrail, her gün Yemen'deki Şii Husiler ile Suudi Arabistan'ı füzelerle dövüyor.

*****

Namaz kılan, oruç tutan, tespih çeken Yahudi kölesi Müslümanlara en iyi örnek, "Kitap yüklü merkep" olan Cübbeli Ahmet'tir. Neymiş? Kripto para caiz değilmiş! İslam ülkeleri, Siyonizm'den bağımsız ve özgür olup kendi Kripto paralarını üretsinler diyemiyor da Siyonizm'in hakimiyeti caiz mi, değil mi bunun fetvasını İslam zannediyor çağdaş Belam.

*****

Türkiye'deki İsrail'i oluşturan Sabetayist Yahudi Cemaati'nin hali gerçekten içler acısı. Toplumsal itibarı eksilerde olan Bedri Baykam'ın ağzından açıkladığı sözde yeni CHP tüzüğüyle Dersimli Kemal Kılıçdaroğlu'na meydan okuyor. Ne hale düşmüşler!

Mesud AKGÜL

TIKLA OKU:"Şeytan pisliği Levent Gültekin'e karşı SP ve YRP niçin suskun!"

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8031096/realite-ile-hakikat-arasinda-tercih-yapmak-gerektiginde-hakikatten-taraf-olmak-kazandirir