Hacı Mehmet Dumandağ Camii’nde ilk Cuma namazı kılındı

Yapımı tamamlanan Hacı Mehmet Dumandağ Camii’nde ilk Cuma Namazı kılındı...

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ tarafından Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu bahçesinde yaptırılan Camii ibadete açıldı.

İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin uygulama yapabilmesine imkân sağlayacak Cami’de ilk Cuma Namazı İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Harput Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç, caminin banisi Mehmet Ali Dumandağ, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından kılındı.

SARIKAYA/ "Öğrendiklerini uygulayabilecekleri bir imkâna kavuştular!"

Namaz öncesi sohbet eden Müftü Sarıkaya, cami yaptırmanın ve yaşatmanın öneminden bahsederek, Elazığ’da birçok kurs ve cami inşa eden hayırsever Dumandağ ailesine teşekkür etti.

İmam Hatip Lisesi öğrencilerin mesleki derslerden öğrendiklerini uygulayabilecekleri bir imkâna kavuştuklarını belirten Müftü Sarıkaya, böyle güzel imkânlara sahip olan öğrencilerin kendilerini çok iyi yetiştirmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Alanla ilgili olarak hayata atılmadan önce uygulama yapmak amacıyla inşa edilen pırıl pırıl bir mescide sahip olan öğrencilere önemli tavsiyelerde bulanan Müftü Sarıkaya; bedenen ve ruhen sağlam ve sağlıklı olabilmek için ise özellikle namaz ibadetine devam edilmesi gerektiğini vurguladı.

Cami’nin ibadete açılması ve gençlerin hizmetine girmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ise Müftü Sarıkaya’ya katkılarından dolayı teşekkür etti.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8030182/haci-mehmet-dumandag-camiinde-ilk-cuma-namazi-kilindi