ELAZIĞ VALİSİ KALDIRIM’DAN KEBAN ÇIKARMASI

İlçe gezilerini sürdüren Elazığ Valisi bugün Keban’da kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirdi…

Vali Çetin Oktay Kaldırım beraberinde İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu ile birlikte önce Keban Kaymakamlığı’nı ziyaret ederek Kaymakam Hayrettin Baskın'dan ilçe hakkında brifing aldı.

Vali Kaldırım, Keban Belediyesi ziyaretinin ardından Başkan Fethiye Atlı ile birlikte ilçesinin tarihi eserlerinden olan ve restorasyonu devam eden Osmanlı mimarisinin nadide eserlerinden Yusuf Ziya Paşa Cami ve Külliyesinde incelemelerde bulundu.

Keban ilçesinde çarşı esnafıyla bir araya gelen Vali Kaldırım ve Başkan Atlı vatandaşlar ve esnafla sohbet etti.

Keban İlçesine bağlı Dursunlu (Gogo Deresi) mezrasında yaşayan Hüseyin Çelik isimli vatandaşın evine misafir olan Vali Çetin Oktay Kaldırım, aile ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti ve taleplerini dinledi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, daha sonra 3 ay önce başlanılan Keban ilçesinin en ücra köylerine ulaşımını ciddi oranda kısaltacak yeni Zırkı gurup yolunda ve Gogo Deresi mevkisinde devam eden yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Özel İdare ve Keban Belediyesi işbirliğiyle yapılan yol Keban’da 6 köy, 11 yerleşim yerinin ulaşım sorununu çözmüş olacak.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, yolun tamamlanmasıyla birlikte 50 yıllık hayalin gerçekleşeceğini ifade ederek destek olanlara teşekkür etti.

M.T

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8029821/elazig-valisi-kaldirimdan-keban-cikarmasi