ELAZIĞ MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU: 23 GÖZALTI

Elazığ merkezli 3 ilde düzenlen Fetullahçı Terör Örgütü operasyonunda çoğunluğu doktor ve eczacı olmak üzere 23 şüpheli gözaltına alındı…

Cumhuriyet Savcılığı’nın emri ie Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, FETÖ/PDY bağlantılı doktor ve eczacılarında aralarında bulunduğu 31 şüphelinin yakalanması için operasyon yaptı.

Elazığ merkezli Diyarbakır ve Adıyaman’da yapılan eş zamanlı operasyonda 31 şüpheliden 11 eczacı, 8 doktor ile veteriner, fizyoterapist, hemşire ve ebelerin de yer aldığı 23’ü yakalandı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada dijital materyaller, örgüte yönelik yazılı dokümanlar, KHK ile yasaklanan yayın evlerine ait yayınlar, Bank Asya hesap kartları ele geçirildi.

elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Gözalıtana alınan şahısların başta örgüt lideri F. Gülen’in çağrısı üzerine Asya Bank Katılım A.Ş’ye para transferleri yaptıkları, gizli iletişimi ağı olan ‘Bylock’u kullandığı, örgüt adına himmet, kurban topladıkları, örgüte müzahir basın-yayın kuruluşlarına abone oldukları ve diğer vatandaşların abone olmaları için çalışma yürüterek vatandaşlara referans oldukları belirtildi.

M.T

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8029175/elazig-merkezli-feto-operasyonu-23-gozalti