Rektör Göktaş Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi inşaatını inceledi

Sağlık alanındaki eğitimleri ve hizmetleriyle adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi; şehrin büyük bir eksikliğini giderecek 14 bin 500 metre kare kapalı, 2 bin 500 metre kare otopark ve peyzaj imalatları olmak üzere yaklaşık 17 bin metre kare inşaat alanından oluşan Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi binalarının temelini Ağustos ayında atmıştı.

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nin yanında yapımına başlanılan Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi’yle birlikte üniversite içerisinde planlanan ve Elazığ’a önemli bir katkı sağlayacak olan sağlık kampüsü projesinin ilerlemesinde de önemli bir adım atılmış oldu.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, beraberindeki Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ile birlikte Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi şantiyesini ziyaret ederek Fırat Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı ekipleri ve yüklenici firma temsilcilerinden bilgiler aldı.

İncelemelerinin ardından açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, gerçekleştirilen yatırımın üniversite, Elazığ ve bölge için önemine değindi. Çalışmaların hızla ilerlediğini kaydeden Rektör Prof. Dr. Göktaş, “Özellikle Fırat Üniversitesi Hastanemiz ve Fethi Sekin Şehir Hastanemizle, Elazığ bölgede sağlık alanında cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. İşte Diş Hastanesi, Elazığ’ın sağlık şehri olma yönündeki hedeflerine ulaşmasında önemli bir yatırımdır. Fırat Üniversitesi olarak bizler; vatandaşlarımıza sağlıkla ilgili ihtiyaç duyduğu birçok alanda hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hizmetle birlikte artık hastalarımız diş tedavisi için Elazığ’dan başka şehirlere gitmek zorunda kalmayacak dahası başka şehirlerden hastalar Elazığ’a geleceklerdir. Bu da sağlık alanında şehrimizin bölgede öne çıkmasına ve şehrimizin ekonomik yaşamına ciddi fayda sağlayacaktır. Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi ile Üniversitemizin bu kampüsü artık sağlık kampüsü olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek, dertlerine derman olmaya tüm ekibimizle gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8028011/rektor-goktas-dis-hekimligi-fakultesi-ve-hastanesi-insaatini-inceledi