ELAZIĞSPOR’DAN GELECEK SEZON HAMLESİ!

Elazığspor devre arasında Beşiktaş’tan kiraladığı Oğuz Aksoy ve Ümit Karaal için hamle yapmayı düşünüyor.

Danimarka ve Bosna Hersek ile oynanan Ümit Milli maçların kadrosuna davet edilen Ümit Karaal Teknik Direktör Mehmet Hacıoğlu tarafından 11’de şans verilen genç futbolcu bu fırsatı iyi değerlendirdi.

Her iki karşılaşmada ortaya koyduğu performans ile parmak ısırtan Ümit Karaal, otoritelerden ise tam not alırken Elazığspor’da harekete geçti.

Elazığspor yönetimi, Teknik Direktör Ümit Özat’ın raporu doğrultusunda gelecek yıl için oluşturulan kadroda Ümit Karaal’in yer alabilmesi için Beşiktaş ile görüşmelere başlayacak.

Başkan Selçuk Öztürk’ün ikili ilişkilerini kullanarak Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan gerek Ümit Karaal’in gerekse de Oğuz Aksoy’un bonservislerini alabilmek için girişimlere başlayacağı bildirildi.

Bonservis konusunda yaşanacak olası bir sıkıntı halinde ise B Planı devreye girecek ve her iki futbolcunun opsiyon hakkıyla birlikte 1 sezon daha kiralanması talep edilmesi bekleniyor.

Beşiktaş'ın futbolcusuyum...

Milli maç arasını Ümit Milli Takımda geçiren Elazığspor’un genç futbolcusu Ümit Karaal ise Elazığspor’da ki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Ümit Milli Takımda oynadığı 2 karşılaşmada da sahada 90 dakika kaldığını söyleyen Ümit Karaal, Elazığspor’u en iyi şekilde temsil ettiğine inandığını söyledi.

Elazığ’ın bir futbol şehri olduğunu ve genç futbolcuların burada kendini çok iyi geliştirdiğini belirten Ümit Karaal, Elazığspor’un kendisi için yeni sezonda bir düşüncesinin olmasının kendisini mutlu edeceğini ancak Beşiktaş’ın futbolcusu olduğunu söylerken, Kulübüm yeni sezonda da müsaade ederse Elazığspor’da seve seve kalabileceğini ifade etti.

Sezon başında bir çok kulübün kendisine talip olduğunu belirten Ümit Karaal, Teknik Direktör Slaven Bilic’in kendisini bırakmadığını ve devre arasında Elazığspor’a gelme noktasında izin verdiğini söyledi.

Elazığspor dünkü çalışmasına katılan Ümit Karaal, takımda ki havanın iyi olduğunu ve Bucaspor maçıyla çıkışa geçeceklerine inandıklarını sözlerine ekledi.

- El-Aziz Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8027769/elazigspordan-gelecek-sezon-hamlesi