Ayasofya'da yine Mustafa Kemal'e lanet okundu! Devlet'ten Türkiye'deki İsrail'e kertenkele yakalama yöntemi...

Türkiye'deki İsrail Ayasofya'nın açılışından bugüne büyük bir tedirginlik içinde... Milli Görüş derin devleti Türkiye'deki İsrail'e kertenkeleyi deliğinden çıkarma yöntemini uyguluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya'nın açılışında Sultan Fatih'in vakfiyesindeki "kim bu Ayasofya'yı camiye dönüştüren vakfiyemi değiştir, iptal ve tedbile koşarsa, herhangi bir dalavere ile vakıf hükmünü yürürlükten kaldırmaya kastederse, aslını değiştirir füruğuna itiraz eder, bunları yapanlara yardım ederse, camilikten çıkarır, sahte evrak düzenleyerek, kendi batıl defterine kaydeder, yalandan kendi hesabına geçirirse huzurunuzda ifade ediyorum ki en büyük haramı işlemiş ve günahı kazanmış olur. Bu vakfiyeyi kim değiştirirse Allah'ın peygamberin, meleklerin ve dahi tüm müslümanların ebediyyen laneti onun ve onların üzerine olsun. Kim bunları işittikten sonra hala bu değiştirme işine devam ederse günahı onu değiştirene olacaktır. Allah'ın azabı onlaradır" metni okuması doğrudan Ayasfoya'yı kapatan Mustafa Kemal'i hedef almak olduğu için Türkiye'deki İsrail'i ayaklandırmıştı.

Arkasından Diyanet İşleri Ali Erbaş'ın aynı metni okuması ve Ayasofya'ya şuurlu bir mücahit olan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın atanması Türkiye'deki İsrail'in son kalesi Atatürkçülüğe son dönemde indirilen çok büyük darbelerdi.

Müslümanların sahipsiz bıraktığı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın görevden ayrılması sonrası rahat bir nefes aldıklarını sanan Türkiye'deki İsrail'e Düzce’de Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu vaazında Sabetayistlerden bahsedip ülke gündeminde tartışma haline getirerek adeta kâbusu yaşattı.

O müftüye de Müslümanlar sahip çıkmadı ve Soytekinoğlu da görevinden uzaklaştırıldı. Ama Türkiye'deki İsrail yine rahat nefes alamadı.

Önceki gün de Cumhurbaşkanı'nın katıldığı torununun da icazet aldığı hafızlık töreninde Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da önünde Mustafa Kemal'e lanet okudu.


İşte Mustafa Demirkıran'ın Türkiye'deki İsrail'in gündemine oturan o sözleri:

"Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldiki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma... "

Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Hamdan Dagalo Hmidti, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hafız öğrencilerin velileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Merasimde Erdoğan’ın torunu Ömer Tayyip ile Şentop’un oğlu Ömer Asım da icazet aldı.

Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aile dostu oldukları öğrenildi.

Emine Erdoğan'ın Mustafa Demirkıran'ın oğlunun düğününde nikah şahitliği yaptığı bilgileri sosyal medyada paylaşılmaya başladı.

Müslümanlar Demirkıran'ın Mustafa Kemal'e okuduğu laneti anlayıp önemsemezken Türkiye'deki İsrail ise anından gündem haline getirdi.

Twitter'da #HaddiniBilMustafaDemirkan Hastag'ı açıldı. Söz konusu Hastag birinci sıraya yükseldi, ama Müslümanlardan gerçekleri haykıran Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan için bir destek gelmedi.

Demirkıran'ın Cumhurbaşkanı'nın aile dostu olması, hafızlık icazet programı için Ayasofya'nın seçilmesi, Erdoğan'ın bulunduğu ortamda yaptığı konuşma ve okuduğu lanet...

Bu detaylar yan yana yazıldığında Mustafa Kemal'e lanet okunmasının bir tesadüf sonucu olduğunu söylemek imkânsız.

Peki olan ne? Milli Görüş derin devleti Müslümanlara devlet eliyle resmi ideoloji dayatılması ilkelliğini kaldırmak için düğmeye basmış. Her seferinde dozunu arttırıp biraz gevşetip biraz sıkarak ülke gündeminden düşmemesini sağlıyor.

21. yüzyılda dünyada başka bir ülkede olmayan devlet eliyle resmi ideoloji dayatılması ilkelliğinin sonu geliyor. Müslümanlar şuurlu davranıp destek çıksa da yan gelip yatsa da sonuç değişmeyecek çaba gösteren kendini kurtarmış olacak.

Erbakan'ın Yeniden Büyük Türkiye'sinde sapkın ideolojilerin devlet eliyle millete dayatılması ilkelliğinin yeri yok.

Milli Görüş derin devleti Türkiye'deki İsrail'e kertenkeleyi deliğinden çıkarma yöntemi uyguluyor.

Kertenkeleyi deliğinden çıkarmak için bir seferde kuyruğunu yakalayıp çekerseniz başarısız olursunuz. Kuyruğunu çekenin elinde bırakan kertenkele bu sayede kaçmayı başaracaktır.

Ama tutulan kuyruk bir gevşetilip bir çekilirse kertenkele yavaş yavaş dışarı çıkarılmış olacaktır.

İşte son günlerde yaşanan gelişmelerin anlamı da bu!

Devlet Türkiye'deki İsrail'in kuyruğunu değil kendisini yakalamak istiyor.

Olayların bir ısıtılıp bir soğutulmasının anlamı bu! Avcı Milli Görüş derin devleti olduğu için siz o kertenkeleyi yakalanmış sayın!

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8023166/ayasofyada-yine-mustafa-kemale-lanet-okundu-devletten-turkiyedeki-israile-kertenkele-yakalama-yontemi