SEGBEFİA VE TRAORE’YE MİLLî DAVET!

SEGBEFİA VE TRAORE’YE MİLLÎ DAVET!

Bordo Beyazlı 2 oyuncu milli maçlar nedeniyle ülkelerine gittiler…

Vartaş Elazığsor’un iki yabancı futbolcusu Hamidou Traore ve Prince Segbefia ülkelerinin milli takım aday kadrolarına davet edildi.

Bordo-Beyazlılarda Hamidou Traore ile Prince Kossi Segbefia milli maçlar nedeni ile ülkelerinin yolunu tuttular.

Geçtiğimiz sezon devre arasında transfer edilen Malili futbolcu Traore, U-23 Afrika kupası maçlarında boy gösterecek.

Genç yetenek 28 Kasım ile 12 Aralık tarihleri arasında Senegal’in Başkenti Dakar’da düzenlenecek turnuvada ülkesinin milli takımıyla mücadele edecek.

Vartaş Elazığspor’un bu sezon renklerine bağladığı 24 yaşındaki Kossi Prince Segbefia ise yine 2018 Dünya Kupası Eleme maçları nedeni ile Togo’ya gitti.

Bordo-beyazlıların ortasahasında görev alan ve tüm maçlarda forma giyerek iyi bir performans ortaya koyan Prince, 12-15 Kasım tarihlerinde Togo Milli Takımı’nın Uganda ile oynayacağı karşılaşmalarda görev alacak.

Vartaş Elazığspor’da bu iki futbolcudan Traore’nin büyük olasılık ile ligde sezonun ilk yarısını kapattığı öğrenildi. Prince Segbefia ise Uganda maçı sonrası Elazığ’a dönerek takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Togo’lu futbolcunun 12. Haftada oynanacak 1461 Trabzon maçında takımdaki yerini alması bekleniyor.

MİLLİ MAÇ ARASINDA 4 GÜNLÜK İZİN!

Cumartesi günü oynadığı Boluspor maçından 0-0’lık sonuçla ayrılan Bordo Beyazlı oyunculara Teknik Heyetin kararı ile 4 gün izin verildi…

Teknik Direktör Bayram Bektaş tarafından yönetime sunulan rapor doğrultusunda verilen izin sonrası futbolcular Bolu’dan Elazığ’a dönmedi.

Son haftalarda alınan kötü sonuçların ardından Bolu deplasmanından 1 puanla ayrılan bordo-beyazlılar lige verilecek arayı da iyi değerlendirerek 2 hafta sonra Elazığ’da oynanacak 1461 Trabzon maçının hazırlıklarına ise Çarşamba günü başlayacak.

Çarşamba günü Elazığ’da toplanacak futbolcular akşam saatlerinde kulüp tesislerinde yapacağı tek çalışma ile bu maçın hazırlıklarına başlayacak.

- El-Aziz Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8021379/segbefia-ve-traoreye-milli-davet