ELAZIĞ’DA ‘15 TEMMUZ HAİNLERİ VE MİLLİ MÜCADELE’ KONFERANSI

İnsanları sürükli diri ve uyanık tutmak amacıyla Elazığ’da “15 Temmuz Hainleri ve Milli Mücadele” konulu konferans düzenlendi…

Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliği, Elazığ Eğitim ve Çevre Derneği ve Elazığ Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen programda, Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu konferans verdi.

Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür, Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, ELÇED Başkanı Gürkan Öztürk ve davetliler katıldı. Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Müslümanların her zaman uyanık olması gerektiğini belirten ELÇED Başkanı Gürkan Öztürk Peygamber Efendimiz’in hadis-i şeriflerini hatırlatarak yaptığı konuşmada:

"Müslüman bir kez sokulduğu delikten bir daha sokulmamalıdır. Müslüman koyun gibi güdülmemeli, Allah’ın rızası ve peygamberin yolunda başka bir yol gütmemelidir. Ehli sünnetler Allah’ın çizgisinden çıkmadan hizmetine devam etmelidir" dedi.

15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak için bu programı düzenlediklerini dile getiren Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ise:

"Elazığ’daki tüm STK'lar olarak bundan sonra inşallah hem öğrencilerimize hem de toplumumuza bu tip programlar yaparak 15 Temmuz ruhunu unutturmayacağız" ifadelerini kullandı.

15 Temmuz darbe girişiminde önceliklerinin meydanlarda insanları sürekli bir şekilde diri tutmayı amaçladıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür:

"Allah’a şükür tüm ülke genelinde olduğu gibi şehrimizde bu başarıldı. Bugün farklı bir noktadayız. Bundan sonra 15 Temmuz Milli Mücadele ruhunu sürekli kılmak ve bu bilinçle diri bir şekilde ayakta durmamız gerekiyor." diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu 15 Temmuz Hainleri ve Milli Mücadele konulu ilgi ile izlenen konferansını verdi.

M.T

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8020548/elazigda-15-temmuz-hainleri-ve-milli-mucadele-konferansi