Yunan medyası Doğu Akdeniz'de kaybettiklerini ilan etti!

Türkiye’nin Libya ile 27 Kasım 2019’da imzaladığı MEB Sınırlandırma Anlaşması’nın ardından Mısır ile de görüşmeye başlaması Yunanistan’da paniğe neden oldu.

Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin izlediği politikalar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Yunanistan’ın adanın tek sahibi gibi davranmasının önüne geçti.

Deniz yetki alanları konusunda Türkiye’ye karşı eli oldukça zayıflayan Başbakan Miçotakis hükümetinin çabaları Yunan medyasında alay konusu oldu.

"Miçotakis hala Libya'nın Türkiye ile anlaşmasını iptal edileceğinin hayalini kuruyor"

Atina merkezli Enoplos gazetesi, Libya’da Türkiye’nin çıkarlarının büyük ölçüde güvence altına alındığını vurguladı. Libya’nın da bu durumdan oldukça memnun olduğunun ifade edildiği haberde, Miçotakis’in hala Libya’da kurulabilecek yeni bir hükümetin Türkiye ile anlaşmayı iptal etme hayali kurduğu ifade edildi.

Aslında Miçotakis de biliyor kaybettiğini

Yunan Medyası Başbakanlarının hayal gördüğünü yazıyor ama o hayal Yunanistan'ın hayali değil.

Miço'ya silah desteği vererek Doğu Akdeniz'de faaliyet yapmasını sağlayan aslında İsrail.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil bu gerçekliği şöyle ifade etmişti:

Yunanistan'ın hiçbir alakası olmadığı halde Doğu Akdeniz'deki faaliyetleri nedeniyle Türkiye'ye karşı saldırgan maksimalist politikalar izlemesi İsrail'in etkisiyledir. Bu gerçekliği de illüzyoncu medya ve akademiya çarpıtarak kamuoyuna farklı yansıtıyor.
- GEÇKİL

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8018386/yunan-medyasi-dogu-akdenizde-kaybettiklerini-ilan-etti