Polonya Cumhurbaşkanlığı yetkilisi: Bayraktar TB2 rakipsiz

Türkiye'nin Erbakan teknolojisi üstün savunma sanayi ürünleri dünyanın ağzını açıkta bırakıyor.

Uluslararası medyada her gün en az bir haber yayınlanırken vurgu yapılan yönü ise en üstün özellikli olması...

Ancak Türkiye'de durum böyle değil! İllüzyoncu medya ve akademiya SİHA'larımızdan her bahsedişinde dünyada ilk üçe girebilir diyerek gerçek başarısını küçülterek topluma aktarıyor.

İşte Polonya Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Politika Bürosu Başkanı bu illüzyonu kıracak bir açıklama yaptı. Krzysztof Szczerski Türk SİHA'larının dünyada rakipsiz olduğunu belirtti.

Türkiye’nin Polonya’ya 24 adet SİHA satmasının yankıları sürüyor. Polonya Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Politika Bürosu Başkanı Krzysztof Szczerski, wPolityce isimli haber sitesine verdiği demeçlerde, Bayraktar TB2’ye övgüler dizdi.

Bayraktar TB2 alımı ile Polonya Savunma Bakanlığı’nın konseptlerinde önemli bir boşluğun doldurulacağını belirten Szczerski, şu ifadeleri kullandı:

"TÜRK EKİPMANLARI KÜRESEL PAZARDA RAKİPSİZ"

Bu dronların satın alınması, Savunma Bakanlığı'nın konseptlerindeki önemli bir boşluğu dolduruyor. Yerli sanayi bu boşluğu dolduramaz ve Türk teklifi en iyilerden biri. Bu ekipman, küresel pazarda neredeyse rakipsizdir.AVRUPA'NIN GÜVENLİĞİ İÇİN TÜRKİYE ÖNEMLİ


Aynı zamanda, savaş alanında etkinliğini gösteren bir ekipmandır. Yeni eylem fırsatları elde ediyoruz. Türkiye, NATO’nun ve Avrupa’nın güvenliği için önemli. Çok az insan bu ziyaretin gerçekten ne ifade ettiğine ne anlama geldiğine odaklanıyor.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8018083/polonya-cumhurbaskanligi-yetkilisi-bayraktar-tb2-rakipsiz