PUTİN - ERDOĞAN ZİRVE GÖRÜŞMESİNİN BAŞ BAŞA OLMASININ BİR NEDENİ DE BUDUR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İşte öne çıkan başlıklar:

◼ PUTİN - ERDOĞAN ZİRVE GÖRÜŞMESİNİN BAŞ BAŞA OLMASININ NEDENİ

◼ SELANİK DÖNMELERİ NEDEN Mİ SURİYE KARŞITLIĞINI KÖRÜKLÜYOR?

◼ ASİLTÜRK’ÜN ÖLÜMÜ VE MİRASI ASİLTÜRKİZM

***

Bugün mübarek Cuma. Küresel iki süper güç ABD ve Rusya'nın karşısında yutkunup sözünü esirgediği bir Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya var. Elhamdülillah. Erbakan'ın vaat ettiği Adil Düzen de kurulacak ve Allah Nurunu Tamamlayacaktır. Ne mutlu inananlara.

***

İllüzyoncu medya ve akademiya Soçi Zirvesi konusunda yangın yeri. Türkiye'nin Rusya ile sağlam bir zeminde yürüttüğü ilişkilerin ABD'ye geri adım attırması Türkiye'deki İsrail'i bozgun havasına soktu ve illüzyoncular bastı yaygarayı...

CB Erdoğan'ın Rusya dönüşü gazetecilere ABD ile ilgili söyledikleri illüzyoncu medya akademiyanın yüreğine oturdu, zor nefes alıyorlar. İhanette sınır tanımayan bu güruh hizmet ettiği Siyonist-Haçlı Batı Dünyasının çaresizliğine rağmen cüretini sürdürme çabasında olsa da artık pili tükeniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin'le Soçi Zirvesinde baş başa görüşüp kimseyi yanına almamasını illüzyoncu medya ve akademiya tek başına devletten habersiz iş yapıyor şeklinde yansıtıyor. Oysa Cumhurbaşkanının çabası devlet organlarından değil Türkiye'deki İsrail'den saklamaktır ama başardı mı? Emin değiliz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın monşerler dediği Türkiye'deki İsrail diplomatlarından gizleyerek Putin'le görüşmesinde bir takım konuları ele alması dünyada da büyük bir tedirginlikle izlendi. Bu tutum Türkiye'nin bağımsız, özgür hareket ettiğinin açık bir göstergesidir. Siyonist Haçlı Batı Dünyası ve Türkiye'deki İsrail yapılanması bizden habersiz ne işler çeviriyor diye korku ve telaş içinde tepki vermektedir.

İdlib'de Rusya'ya mal edilen Türkiye'yi tedirgin edici saldırıların gerçek faili ve tertipleyicisi İsrail'dir. Türkiye'deki İsrail gibi Rusya'da da etkili bir Yahudi yapılanması vardır. 36 askerimizin şehit edildiği saldırıyı da İsrail tertipleyip Rusya'ya mal etti. Erdoğan'la Putin'in baş başa görüşmesinin nedeni Türkiye'deki İsrail ve Rusya'daki Yahudi varlığından gizleme gereği duyulmasıdır.

İsrail öteden beri Türkiye ile Rusya'nın arasını açmak için her türden komplo ve kumpası tertiplemektedir. TSK'daki FETÖ'cüleri kullanarak Rus uçağını düşürmesi yine FETÖ'cü bir polis marifetiyle Rus büyükelçisini katletmesi İsrail'in bu amacını kanıtlayan olaylardır.

28 Şubat'ın bıçkın generali Çevik Bir Suriye'yi yöneten Muhaberat MOSSAD'a angajedir demişti. Dolayısıyla Esad rejimini ayakta tutan Rusya'dan çok İsrail'dir. Rusya'daki askeri ve sivil bürokraside güçlü bir Yahudi yapılanması vardır. Bu yapı Putin'den ziyade İsrail'i dinler. Putin - Erdoğan zirve görüşmesinin baş başa olmasının bir nedeni de budur.

***

SELANİK DÖNMELERİ NEDEN Mİ SURİYE KARŞITLIĞINI KÖRÜKLÜYOR?

Selanik Dönmeleri neden mi Suriye karşıtlığını körüklüyor? Zira 4 milyon sığınmacı Suriyeli sayesinde Türkiye Suriye'de oluşturulacak yönetim konusunda birincil söz sahibi olacak. Bunu asla istemeyen İsrail ve Batılı ülkeler ne edip edip Esat yönetimini ayakta tutmaya çalışıyor. Bizdeki illüzyoncu medya ve akademiya da Türkiye'yi Esat yönetimini tanısın diye baskılıyor. Her şey İsrail'in kontrolündeki bir Suriye için.

Türkiye'nin Şam yönetimi ile görüşerek Suriye sorununa çözüm bulmasını isteyenler Türkiye'deki İsrail yapılanmasının boyutlarını gösteriyor. Küresel Siyonizm Türkiye karşısında sürekli güç ve zemin kaybederken son umudu millî uyanışı engelleyen bu yapıdır.

***

ASİLTÜRK’ÜN ÖLÜMÜ VE MİRASI ASİLTÜRKİZM

Oğuzhan Asiltürk öldü ama İngiliz Temel ondan kurtulmuş olmadı. Saadet Partisi'ne Asiltürkizm'i miras bıraktı. Onun bir siyasi geleceği yoktu ama siyasi ikbal için Asiltürkizm'i kullanacaklar çıkacaktır. Arkalarında Külliye gibi bir güç varken Asiltürk'ün açtığı yol sahipsiz kalmaz. Açıkçası Asiltürk ölmeden önce yapacağını yaptı.

***

SAADETÇİ DİYE ŞU ORTALIKTA DOLAŞANLAR NASIL MAHLÛK?

Millet İttifakı denilen millet düşmanı Siyonist-Haçlı Batı vesayetli Kemalcı Eski Türkiye statükosu mutabakatının harcı donmasın diye mikserliğini Saadet Partisi'nin başındaki İngiliz Temel yapıyor. Saadetçi diye şu ortalıkta dolaşanlar nasıl mahluk?

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8017888/putin-erdogan-zirve-gorusmesinin-bas-basa-olmasinin-bir-nedeni-de-budur