SİLVERE MBOUSSY DÖNMEDİ KENAN ŞAHİN AFFEDİLDİ!

Vartaş Elazığspor’dan futbolcu kaçışları sürüyor. Prince SEGBEFIA’nın ardından Silvere MBOUSSY’de takımdan ayrılmaya hazırlanıyor...

Gaziantep BŞB Maçı sonrası verilen 2 günlük izinde ülkesine giden ve halen ilimize dönmeyen MBOUSSY’in Elazığ’a dönmeyi düşünmediği gelen bilgiler arasında.

Henüz SEGBEFIA’nın ayrılmasının şokunu üzerinden atamayan Bordo-Beyazlı temsilcimizde bu kez 31.05.2018'e kadar sözleşmesi bulunan MBOUSSY şokunu yaşıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının ardından verilen 2 günlük izinde ülkesine giden MBOUSSY'nin iznin bitmesine ve Multigroup Alanyaspor maçı hazırlıklarının başlamasına rağmen Elazığ’a dönmediği ortaya çıktı.

Alacaklarını tahsil edemediği için mutsuz olan genç oyuncunun, sözleşmesini feshederek serbest kalacağı ve takıma geri dönmemeyi düşünmediği öğrenildi.

PTT 1. Lig’de bu sezon Elazığspor formasıyla 16 maça çıkan Kongo'lu futbolcu, attığı 5 golle takımına önemli bir katkı vermişti.

TAHMİNİ KAYIP 1.750 MİLYON EURO!

Kongo'lu genç oyuncu'nun ayrılması ile birlikte Vartaş Elazığspor'un TFF'deki tescilli futbolcu sayısı 27'ye düşerken, Prince Segbefia ve M'bousy'nin ayrılmasıyla Elazığspor'un uğradığı zararın yaklaşık 1. 750 milyon Euro (5.5 Milyon TL) olduğu tahmin ediliyor.

1.5 AY SONRA AFFEDİLİDİ!

Öte yandan bu gelişme üzerine harekete geçen Elazığspor teknik heyeti, 7 Mart’tan bu yana kadro dışı bırakılan ve Altyapı takımıyla birlikte çalışmalarını sürdüren forvet Kenan ŞAHİN’in affedilmesini kararlaştırdı.

Herhangi bir sebep gösterilmeyen dönemin başkanı Selçuk Öztürk yönetimi tarafından A2 takımına gönderilen tecrübeli oyuncu Kenan’ın hafta sonu deplasmanda oynanacak zorlu maçta görev verilmesi halinde takımdaki yerini alması bekleniyor.

- El-Aziz Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8017037/silvere-mboussy-donmedi-kenan-sahin-affedildi