İki çevre yolunda EDS’ler hizmete giriyor!

Kameralar aracılığıyla sürücülerin trafik ihlallerini tespit eden Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) 10 Eylül 2019 tarihi itibarı ile Elazığ’ın iki çevre yolunda devreye giriyor.

Meydana gelebilecek can ve mal kayıplarının önlenmesi hedefiyle tasarlanan Elektronik Denetleme Sistemi, kameralar aracılığıyla sürücülerin trafik ihlallerini tespit ediyor. EDS ile kural ihlali yaptığı belirlenen sürücülere çeşitli para cezaları veriliyor.

Uzun bir süredir çalışmaları yürütülen iki çevre yolundaki EDS çalışmalarında sona gelindi. Akçakiraz Belediyesi ve Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ile protokol imzalandı.

HIZ LİMİTİ; 82 ve 72 KM OLACAK!

Elazığ - Diyarbakır yolu ve Elazığ - Bingöl Yolu’nda hazırlanan EDS’ler Salı gününden itibaren devreye girecek. EDS tarafından takip edilecek mesafe yaklaşık 1.069 metre olacak.

Her iki çevre yolunda da hız limiti binek araçlar için 82, minibüs, otobüs, kamyonet ve kamyonlarda ise 72 olacak. Hız limitini aşan sürücülere elektronik olarak limiti aştığı yüzdelik dilime göre para cezası gönderilecek.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8016326/iki-cevre-yolunda-edsler-hizmete-giriyor