KEMALCILIK ANAYASA, YASA VE DEVLET GÜCÜ İLE TÜM TOPLUMA RESMEN DAYATILIYOR. BU YAPILAN, KEMALCILIK İDEOLOJİ İSE DEMOKRASİYE, İNANÇ İSE LAİKLİĞE AYKIRIDIR

Türkiye’nin herkese ve kesime geniş hak ve özgürlükler tanıyıp kullandıran demokrasisine dikkat çeken Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, tek ama çok büyük ayıbının topluma anayasa, yasa ve devlet gücü ile resmen dayatılan Kemalcılık olduğuna vurgu yaptı. Mısır’la normalleşme sürecine, süpermarket zincirlerinde uygulanan ürün satma kısıtlamasına ve İsrail’deki gelişmeler bağlamında parlamenter sistem isteyenlere değindi.

Türkiye'deki kadar herkese ve kesime geniş hak ve özgürlükler tanıyıp fiilen kullandıran bir demokrasi başka hiçbir ülkede yok. Yine de Kemalcılar çok şikâyetçiler. Oysa Türkiye'nin tek ama çok büyük ayıbı Kemalcılığın resmi ideoloji olarak yasalarla tüm topluma dayatılmasıdır.

Kemalcılık anayasa, yasa ve devlet gücü ile tüm topluma resmen dayatılıyor. Bu yapılan, Kemalcılık ideoloji ise demokrasiye, inanç ise laikliğe aykırıdır. İtirazı olmayan Kemalcıların demokratlığı da laikliği de sahte. Kemalcı tağuta itirazı olmayan Müslümanların Müslümanlığı da.

***

BU FASİT DÖNGÜ İYİLİKLERİ ÖĞÜTÜP KÖTÜLÜKLERİ BÜYÜTÜYOR

İktidarın olumlu, başarılı, toplum yararına icraatlarını karartan ya da kulp takan Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası nerde bir olumsuzluk abartıp köpürtüyor. Bu fasit döngü iyilikleri öğütüp kötülükleri büyütüyor.

***

İllüzyoncu medya ve akademiya sürekli Mısır ve İsrail'le ilişkiler normalleştirilsin diye tutturuyordu. Mısır bahaneleriydi, asıl dertleri İsrail'di. Türkiye-Mısır ilişkileri düzeliyor. İsrail bir başka bahara. Avuçlarını yalasınlar.

***

TÜRKİYE'DE PARLAMENTER SİSTEME GERİ DÖNÜŞ İÇİN ÇIRPINANLARIN AMACI NE?

Üst üste seçimlerin yapıldığı İsrail'de son seçimden de iktidar çıkmadı. Netanyahu hükümet kurmada başarısız kalarak görevi iade etti. Bunca seçimden sonra seçim de umut değil. Ülke kaosta. Türkiye'de parlamenter sisteme geri dönüş için çırpınanların amacı ne?

***

DAHA ÖNCE HAPİS YATAN BAŞBUĞ'A YİNE KODES Mİ GÖRÜNÜYOR?

Genelkurmay Başkanı iken Karadeniz'de platform haline getirdiği savaş gemisinde basın toplantısı yaparak iktidarı tehdit eden, ağlama duvarında Yahudi kipasıyla dua eden İlker Başbuğ'a darbe tehdidi yapmaktan dava açıldı. Daha önce hapis yatan Başbuğ'a yine kodes mi görünüyor?

***

Siyonistler kimseye düşmanlık etmez, işbirlikçi kuklalarına ettirir. İsrail dost edindiği ülkenin dibini oyar, düşman ilan ettiği ile iş tutar. MOSSAD kimin üzerine yıkacağını belirlemeden bir cinayet işlemez.

***

HER İLDE BİR ŞUBE YETER

Süpermarket zincirlerinin her şey satmalarına izin verilmeyip gıda ve temizlik maddeleriyle sınırlandırılması iyi ama yetmez. Anadolu illerinde sermaye birikimini önleyerek parayı hortumlamalarına imkân, her sokakta şube açmalarına izin verilmemeli. Her ilde bir şube yeter.

- El-Aziz Gazetesi, Manşet bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8016198/kemalcilik-anayasa-yasa-ve-devlet-gucu-ile-tum-topluma-resmen-dayatiliyor-bu-yapilan-kemalcilik-ideoloji-ise-demokrasiye-inanc-ise-laiklige-aykiridir