El-Aziz haklı çıktı! İsrail'in karıştığı askeri casusluk davasında SİHA'ların bilgisinin de satıldığı ortaya çıktı...

Kritik savunma projeleri bilgilerini yabancılara satan casusluk çetesinin, Türkiye’nin yüz akı SİHA ve İHA’lara ait bilgileri de pazarladığı ortaya çıktı.

Savunma Sanayii Başkanlığı'ndaki eski Proje Müdürü Yusuf Hakan Özbilgin ve çetenin diğer 10 üyesi hakkında dava açıldı.

Denizci 3 albay ve 2 yüzbaşı, 1 işadamı ve 1 çalışanı, Savunma Sanayii Başkanlığı'nda 1 proje müdürü ve 1 çalışan, TUSAŞ’ta 2 çalışan olmak üzere 11 kişilik çetenin İsrail ile girift ilişkileri deşifre edildi.

İddianamede, bu kişilerin, SİHA ve İHA’ların yanı sıra helikopter, gemi ve silah sistemleri projelerine ait ihale bilgilerini de para karşılığı firmalara sızdırdığı belirtildi.

Casusluk dosyasında adı olan eski Proje Müdürü Yusuf Hakan Özbilgin'in İsrail yapımı insansız hava aracı Heron’u Türkiye’ye satan Mehmet Durmaz’ın oğlu olduğu ortaya çıkan şüpheli Emre Alp Durmaz'la da para trafiği deşifre olmuştu.

Peki bu bilgiler ne anlama geliyor?

Öncelikte Türkiye'nin sahibi olduğu savunma sanayi teknolojilerinin dünyada benzerinin olmadığı anlamına geliyor. Eğer benzeri dahi olsa İsrail Türkiye'den teknoloji çalmak için bu kadar deşifre olmayı göze almazdı.

İkincisi ise El-Aziz'in bir kez daha haklı çıktığıdır.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, İsrail'in Türkiye'nin Erbakan'a ait İHA teknolojisini çaldığını şöyle ifade etmişti:

Erbakan 1994'te Antalya Simena tatil köyü kış sezonunda yapılan RP seminerinde şunu dedi: İHA projesinin uçuş testini yapıp TSK'ya teslim ettim. ABD'nin İHA'ları ise patır patır düşüyor!


1994'te Erbakan'ın TSK'ya teslim ettim dediği İHA projesini anlaşılan o ki Ergenekoncular İsrail'e verdiler. Yoksa İsrail Türkiye'den önce İHA yapamazdı.
- GEÇKİL / 4 Mart 2020 -

Geçkil'in bahsettiği dönem İsrailci komutanların orduda üst düzey görev alıp bunu da açıkça ilan ettikleri bir süreçti...

Hava Kuvvetleri Komutanı İbrahim Fırtına'nın görevine atanır atanmaz Tel-Aviv'e kutlamaya gittiği o dönemin basın arşivlerinde duruyor.

İşte şimdi Türkiye'nin savunma sanayi silahlarını çalmak için casus devşiren İsrail'in orduda o zaman kullandığı örgütü Ergenekon'un üst düzey görevlerde bulunduğu bir dönemde sahip olduğu teknolojiyi İsrail'e vermediğini düşünmek zaten akılsızlık olur.

Nitekim İsrail'in Heron adını verdiği ilk insansız hava araçlarının yapılış tarihi de 1994 yılı olarak geçiyor.

Erbakan'ın Simena Tatil Köyü'nde İHA'yı TSK'ya teslim ettiğini dediği toplantısı 1993 yılı... Yani Erbakan'ın teslim ettiğinden tam 1 yıl sonra...

Orduda da üst düzey komutanların içinde İsrail'de kutlama yapan, terfisini Tel-Aviv'den bilen komutanların olduğu ortam var.

İşte bu sebeple Erbakan'ın TSK'ya teslim ettiği İHA Projesini Türkiye'den önce İsrail açıklayıp sahiplendi.

Ancak şu var ki Erbakan çalınacağını bildiği için eksik projeyi onlara vermiş daha sonra BAYKAR'ın hangarlarında bizzat başına geçerek BAYRAKTAR SİHA Projesini en mükemmel biçimde hayata geçirmişti.

Bu bilgiyi de Selçuk Bayraktar defalarca kamuoyuna duyurmuştu.

Yine ASELSAN eliyle de herhangi bir sızma veya çalınma durumuna karşı alternatif projeleri gerçekleştirmişti.

İşte şimdi yine İsrail'in özellikle savunma sanayi alanında ihalelerini verdiği Türkiye'deki önemli isimlerinden olan Mehmet Durmaz'ın oğlu Emre Alp Durmaz'ın dosyada yer alması bundan...

Ellerindeki eksik İHA Projesi olan Heron'ları patır patır düşen İsrail projenin mükemmeli olan SİHA'larımızı çalmak için yeni bir hamle yapmış...

Ama artık Türkiye Eski Türkiye değil! Erbakan'ın Yeniden Büyük Türkiye'si hem dünyanın en yüksek teknolojili savunma sanayi silahlarını yaparken diğer taraftan da casusluk faaliyetlerini ucu İsrail'e varıncaya kadar takip edip ortaya çıkarıyor.

Tamamen kozmik bir aklın gerçekleştirebileceği bu muazzam olaylara bizzat yaşayarak şahit oluyoruz.

Toplu iğne yapamayan Türkiye'nin hiçbir birikimi ve altyapısı olmadan, ambargo uygulanırken Batı'nın 200 yılda geliştirdiği ileri teknolojinin oldukça ilerisinde üstün teknoloji üretmesi bir büyük mucizedir. Bu, Erbakan'ın mucizelerinden sadece biridir.
-GEÇKİL-

Tabi ki Türkiye'nin şu an ortaya çıkan ve Batı'nın ağzını açıkta bırakan savunma sanayi teknolojileri aysbergin görünen yüzü onları esas korkutan ise bilmedikleri...

Geçkil; "Siyonist-Haçlı Batı'yı asıl korkutan Erbakan'ın kurduğu henüz gösterilmeyen dünyanın sahip olmadığı üstün savunma teknolojisidir. Erbakan'ın kamuoyuna açıkladığı, dünyanın bilmediği birçok savunma teknolojisi ürününü Türkiye henüz göstermiş değil! Türkiye'nin süper güç olarak Akdeniz'e hâkimiyetinin asıl dayanağı Erbakan'ın kurduğu dünyada olmayan savunma teknolojisidir" diyerek konuya dikkat çekmişti.

Ergenekon gibi içinde cami bombalama da dahil pek çok Türkiye aleyhine girişimin bulunduğu dosyayı kumpas diyerek kamuoyuna anlatan Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasının savunma sanayimizden bahsederken de klişe haline getirdiği "dünyadaki ilk on içinde" ifadesini kullanması öylesine değil.

Şu an dünya kamuoyu Türkiye'nin dünyanın en üstün teknolojili savunma sanayi silahlarına sahip olduğunu yabancı medya organlarının yaptığı yayınlardan biliyor.

Türkiye kamuoyunun bu gerçekleri bilmemesi ise illüzyonlarla yapılan bir karartmadan ibaret... Ancak bu böyle gitmez!

Tüm gerçeklerin kamuoyunun çıplak gözle göreceği şekilde ortaya çıkması da yakındır.

İşte siz El-Aziz'in haklılığını o zaman görün...

“Erbakan Kadeş Savaşını Mısır Mezopotamya'ya karşı teker farkıyla kazandı dedi. Siyonizm 2. Dünya Savaşını atom bombası ile kazandı. Türkiye başlamış olan 3. Dünya Savaşını üstün savunma teknolojisiyle kazanacaktır.”
- GEÇKİL

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8014889/el-aziz-hakli-cikti-israilin-karistigi-askeri-casusluk-davasinda-sihalarin-bilgisinin-de-satildigi-ortaya-cikti