ELAZIĞ BALAKGAZİ ANADOLU LİSESİ TARAFINDAN TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILDI

Elazığ Balakgazi Anadolu Lisesi tarafından, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Okul öğrencileri tarafından hazırlanan 28 projenin sergilendiği fuarın açılışı Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Milli Eğitim Şube Müdürleri, TÜBİTAK Elazığ Temsilcisi Murat Yıldız, Balakgazi Anadolu Lisesi Müdürü Cevdet Canpolat, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okulların düzenlediği bilim fuarlarının TÜBİTAK tarafından desteklendiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Bağlıtaş:

“TÜBİTAK’la okullarımızın yaptığı işbirliği ile öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Matematik, Fizik, Biyoloji, İngilizce, Almanca ve Tarih branşlarında çeşitli projeler ilgiyle, beğeniyle gezdik. Öğrencilerimiz güzel projeler hazırlamış. Emek harcanmış. Öğrencilerimizin başarılı olacaklarına inanıyorum. Bu fuar etkinliğinde görev alan Milli Eğitim Personelimizi, Okul Müdürümüzü, Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

TUBİTAK tarafından koordine edilen 4006 projelerine bu yıl Elazığ’dan 22 başvuru yapıldığını anlatan TÜBİTAK Elazığ Temsilcisi Murat Yıldız ise, "Projeleri gezdik, çok başarılı çalışmalar var. Bu etkinliğin amacı çocukların düşünmesi, düşündüklerini hayata uyarlamasıdır, emeği geçenleri kutluyorum " diye konuştu.

Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan bir birinden farklı projelerin sergilendiği fuar açıldı.

M.T

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8013740/elazig-balakgazi-anadolu-lisesi-tarafindan-tubitak-4006-bilim-fuari-acildi