Ankara'ya yeni adliye: Türkiye'nin en büyüğü olacak

Eski Türkiye'nin adalet binaları hükümet konaklarının bodrum katlarındaki atıl odalardı. Yeniden Büyük Türkiye'nin Adalet binaları ise dünyanın ve Avrupa'nın en büyükleri oluyor.

İşte onlardan birinin daha projesi hazır. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Ankara'daki tüm adliyelerin dört katı büyüklüğünde olacak şekilde Yenimahalle'de Ankara Adliyesi'nin inşallah temelini yıl sonuna varmadan atmış olacağız." dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hukukçular Derneği'nin düzenlediği Adli Yıl Açılış Programı'nda konuştu.

Gül, adaletin en adil ve makul sürede gerçekleşeceği bir yıl olması dileğinde bulundu.

Ankara'da 6-7 ayrı adliyede hizmet verildiğini söyleyen Gül, konuyla ilgili proje çalışmalarının sürdüğünü ve bitme aşamasına geldiğini belirtti.

Yıl sonuna kadar yeni adliyenin temelinin atılacağını aktaran Gül, "Mevcut Sıhhiye Adliyesi'nin sekiz katı büyüklüğünde, Ankara'daki tüm adliyelerin dört katı büyüklüğünde olacak şekilde Yenimahalle'de Ankara Adliyesi'nin inşallah temelini yıl sonuna varmadan atmış olacağız. Çok büyük bir proje, Türkiye'nin en büyük adliyesi olacak." dedi.

Gül, İstanbul'da Küçükçekmece'de adliye binasının da kullanıma hazır hale geldiğini, Büyükçekmece'de bir adliye ihtiyacı olduğunu, bu konuda da çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8013612/ankaraya-yeni-adliye-turkiyenin-en-buyugu-olacak