İmam-ı Azam Camii’nde ilk Cuma Namazını Müftü Aydın kıldırdı!

Cuma namazını kılmak için maskeli olarak ve seccadeleri ile camiye gelen vatandaşlar uzun bir aradan sonra ilk kez cami içerisinde Cuma namazı kıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamanın ardından camilerin iç mekânında da artık namazlar kılınmaya başlandı.

İl Müftümüz Selami Aydın Sürsürü Mahallesi’nde bulunan İmam-ı Azam Camii’nde Cuma namazı kıldırırken, vatandaşlar kurallara uygun olarak camilere akın etti.

Müftü Aydın, haftasonu yapılacak sınavının lise mezunu gençler ve aileleri için hayırlara vesile olmasını diledi.

İnşası tamamlanan ancak henüz resmi açılışı yapılmayan İmam-ı Azam Camii’nde ilk Cuma namazını kıldırıp hutbe irad eden Müftü Aydın namaz sonrası cemaat ile yakından ilgilenerek sohbet etti.

Müftü AYDIN/ “Camilerimizin iç mekânlarında 5 vakit namaz kılınmaya başlandı”

Müftü Selami Aydın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatları doğrultusunda 24 Haziran tarihinden itibaren camilerimizin iç mekânlarında 5 vakit namaz kılınmaya başlandı. Elazığ Müftülüğü olarak depremde hasar görmeyen camilerimizde gerekli düzenlemeleri yaparak camilerimizi hazır hale getirdik. Cemaatimiz de uyulması istenen tedbirlerini dikkate alıp maskeli olarak ve kendi seccadeleri ile ibadetlerini yerine getirecekler. Yaşanan pandemi sürecinde bizler camilerimizi, camiler ise cemaatini özledi. Rabbim her türlü hastalık ve musibetlerden bizleri muhafaza buyursun. İbadetlerimizi dergâhında kabul eylesin.”

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle uzun bir aradan sonra camilerin içinde namaz kılmanın hazzını yaşayan vatandaşlar ise Müftü Aydın’ın yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundular.

Daha sonra cami Dernek Başkanı Hüseyin Alan ve Yardımcısı Alaattin Meydanoğlu ile bir araya gelen Müftü Aydın cami ve müştemilatı hakkında bilgiler aldı.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8012691/imam-i-azam-camiinde-ilk-cuma-namazini-muftu-aydin-kildirdi