Vali Erkaya Yırık'tan Ramazan Bayramı mesajı...

İlimiz Valisi Erkaya Yırık Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

"Bayramlar, insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, sevgi ve saygının katmerleştiği, güzel duygu ve düşüncelerin en üst seviyeye ulaştığı zamanlardır." diyen Yırık'ın mesajı şöyle:

"Büyük bir manevi huzurla idrak ettiğimiz rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sona ermesiyle bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, sevgi ve saygının katmerleştiği, güzel duygu ve düşüncelerin en üst seviyeye ulaştığı zamanlardır.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle ilimizde, geçen yıllardan farklı bir Ramazan ayı yaşadık. İftar sofralarında bir araya gelemesek de gönül gönüle vererek Ramazan ayının maneviyatını idrak ettik. Ülkemizde ve ilimizde vaka sayısının artmasıyla gelecekte insanlarımızın daha sağlıklı ve mutlu olmaları için devletimizin ve hükümetimizin almış olduğu tam kapanma kararı nedeniyle bu bayramda ailemizden ve sevdiklerimizden uzak kalsak da bayramı sevgi, kardeşlik ve muhabbetle idrak edeceğimize inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Elazığlı hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramın sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım."

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8011809/vali-erkaya-yiriktan-ramazan-bayrami-mesaji