ABD Afganistan'ı itiraf etti sırada Irak yenilgisini duyurması var...

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki dün günlük basın toplantısında önemli bir açıklama yaptı.

Psaki Afganistan işgalinin sona ermesi üzerine yaptığı değerlendirmesinde "Bu, 20 yıllık askeri olarak kazanılamamış bir savaş." dedi.

ABD'nin en yetkili yeri Beyaz Saray sözcüsü yıllardır hiçbir medya ve akademiya mensubunun dile getirmediği bir gerçeği en yetkili isim olarak itiraf etti; ABD Afganistan'da mağlup oldu. Aslında ABD sadece Afganistan'da değil Irak'ta da yenildi ama açıklayabilen yok.

Erbakan'ın örgütlediği cihatçı gruplarla SSCB'yi Afganistan'da, ABD'yi Irak'ta yenerek Yalta Düzenini yıktığı dünyadan saklanıyor!
- GEÇKİL -

ABD'nin yenildiği gerçeğini bugüne kadar El-Aziz'den başka dile getiren kimse olmadı.

İllüzyoncu medya ve akademiyanın gelişmeleri, olayları çarpıtarak gerçeğinden farklı yansıtması gerçek dışı bir kamuoyu oluşmasına ve tarihin yanlış yazılmasına neden olmaktadır. Yaşanan olayların hiçbiri kamuoyuna yansıtıldığı ve kayıtlara geçtiği gibi değildir.

İşte son örneğini ABD'nin Afganistan ve Irak işgalinde bizzat yaşayarak gördük. El-Aziz okurları ise 20 yıldır hem ABD'nin Afganiatan ve Irak'ta nasıl yenildiğinin hem de bunun kamuoyundan nasıl saklandığının canlı şahitleri oluyor.

Çünkü Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, önce SSCB'nin Afganistan'dan yenilip çekilirken ekonomik krize girip dağıldığını belirtirken ABD'nin de aynı şekilde mağlup olduğunu Afganistan'da ve Irak'ta Cihatçı Örgütlere yenildiğini ardından ekonomik krize girdiğini ifade ediyordu.

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki'nin son açıklaması El-Aziz'in ortaya koyduğu bu tespitlerin hakikat olduğunu da teyit etti.

Geçkil'in 20 yıllık El-Aziz arşivlerinde sık sık ele aldığı konu hakkındaki değerlendirmeleri özetle şöyle:

"Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası ABD'nin Afganistan'dan çekilişini anlatıyor. SSCB Afganistan işgali sonucunda dağıldı. ABD ve müttefiklerini Irak'ta Afganistan kökenli Cihad Örgütleri mağlup edip çekilmek zorunda bıraktı. Böylece Yalta Düzeni'nin iki süper gücü mağlup edildi. Kurulu Küresel Düzen çöktü. Ancak mücahit liderler Burhanettin Rabbani ve Gülbeddin Hikmetyar neden Erbakan'ın toplantılarına katılıyorlardı sorusu cevapsız ve irdelenmiyor.

SSCB Afganistan işgalinde Cihatçı direnişe mağlup olup çekilirken dağıldı. ABD ve müttefikleri Irak işgalinde Afgan kökenli Cihatçı Gruplara yenilip çekilirken küresel ekonomik krize girdiler. Siyonizm’in iki bloklu Yalta düzeni çöktü. Türkiye lider ülke oldu.

İllüzyoncu medya ve akademiyanın gelişmeleri, olayları çarpıtarak gerçeğinden farklı yansıtması gerçek dışı bir kamuoyu oluşmasına ve tarihin yanlış yazılmasına neden olmaktadır. Yaşanan olayların hiçbiri kamuoyuna yansıtıldığı ve kayıtlara geçtiği gibi değildir."

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8011210/abd-afganistani-itiraf-etti-sirada-irak-yenilgisini-duyurmasi-var