Müftü Aydın, İlimizin Örnek Camisi ve Külliyesi’ni İnceledi!

İl Müftümüz Selami Aydın bugün Abdullahpaşa Mahallesi’nde inşası devam eden Hamidiye Camii’nde incelemelerde bulundu.

Cami inşaatını gezen Müftü Aydın Dernek Başkanı Cahit Demirbağ’dan bilgiler alırken, caminin bir an evvel hizmete girmesi için gerekli desteği vereceklerini söyledi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’na denk gelen ziyarette Müftü Aydın külliye şeklinde inşa edilen Hamidiye Camii’nin örnek bir proje olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Bin 300 metrekare alan üzerine inşa edilen camimiz külliyesi ile birlikte yaklaşık 2.000 kişilik bir kapasiteye sahip olacak. Geçen yıl temeli atılan Hamidiye Camii ve Külliyesi mimari özellikleriyle eğitime ve kültürel faaliyetlere imkân sağlayan müştemilatıyla dikkat çekiyor.

Mimarisi ile Elazığ’da bir ilk olan Hamidiye Camii Külliyesi mahallenin birçok sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak olması bakımından Elazığ'da bir ilk ve örnek olma özelliği taşıyor.

Külliye içerisinde; Kütüphane, öğrenciler için etüt odaları, itikaf odası, dernek odası, aşevi, bay-bayan taziye evleri, şadırvanlar, gasilhane ve morg bulunuyor.”

Başta dernek başkanı olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden Müftü Aydın kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan cami ve külliye için Müftülük olarak destek olacaklarını ifade ederek, hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/8010341/muftu-aydin-ilimizin-ornek-camisi-ve-kulliyesini-inceledi