Bilim insanları şokta ama İslam 15 asır önce haber vermişti: Günler hızla kısalıyor

Bilim insanları son günlerde peş peşe panikle açıklama yaparak günlerin hızla kısaldığını duyuruyor ancak Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S.) bir hadisinde ahir zamanda günlerin kısalacağını 15 asır öncesinden şöyle haber veriyor:

"Kıyamet yaklaştığında zamanın akışı hızlanır; sene, ay gibi; ay, hafta gibi olur. Cumadan cumaya olan vakit de hurma dalının yaprakları ile birlikte ateşte yanması gibi kısalır.''

İşte bilim adamlarına şaşkınlık veren olay aslında İslam'ın 15 asır öncesinden haber verdiği gelişmelerden biri... Zira İslam'ın sahibi ile kainatın sahibi aynı, Yüce Allah...

İşte bu sebeple İslam 15 asırdır hayat şartları ne kadar değişse de geçerliğini koruyor. İslam'ı yeryüzüne gönderen Allah ileride karşılaşacağı şartları da yarattığından dolayı biliyor ve onları da karşılayacak şekilde dinimizi kemale erdiriyor.

Bu sebeple bilim dünyasını şaşkına çeviren olaylar Müslümanları beklediği, bildiği gelişmeler olabiliyor.

Günlerin hızla kısalması da öyle...

Popular Mechanics'in haberine göre; bilim insanları, dünyanın normalden farklı bir harekette bulunduğunu fark etti. Söz konusu farklılığın ortaya çıkması sonucu bilim insanları şaşkına döndü.

Dünya'nın normalden daha hızlı döndüğünü ve günleri normalden daha kısa hale getirdiğini keşfeden bilim insanları bunun yıkıcı sonuçlarının olabileceğini ifade etti.

Birleşik Krallık Ulusal Fizik Laboratuvarı tarafından yapılan yeni ölçümler, Dünya'nın yarım yüzyıl öncesine göre daha hızlı döndüğünü ortaya çıkardı.

29 Haziran'da, Dünya'nın tam dönüşü 24 saatten 1,59 milisaniye daha kısa sürdü. Bu ölçüm Dünya için en kısa gün olarak kayıtlara geçti.

Bilim insanları Dünya'nın dönme hızı hızlanmaya devam ederse, atomik saatlerimizden bir saniye çıkarmamız gerekebileceği konusunda uyardılar.

Teknoloji şirketi Meta'daki araştırmacılar, 'artık bir saniyenin' teknoloji üzerinde devasa etkileri olacağını ve donanım altyapıları için "büyük bir acı kaynağı" olacağını söyledi.

Bazı uzmanlar, dünyanın en yüksek dağlarındaki buzulların erimesinin ve yeniden donmasının düzensiz hıza katkıda bulunabileceğine inanıyor.

TimeandDate web sitesi, "Dünya, bilim insanlarının dönme hızını ölçmek için atomik saatleri kullanmaya başlamasından bu yana en kısa gününü kaydetti" açıklamasında bulundu.

El-Aziz - NTV - O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/11519443/bilim-insanlari-sokta-ama-islam-15-asir-once-haber-vermisti-gunler-hizla-kisaliyor