Yeni darbe girişimine bir lider lazımdı! Çevik Bir'e tahliye kararı

Emekli Orgeneral Çevik Bir tahliye edildi. Çevik Bir'in Demans hastalığı nedeni ile tahliye edildiği, savcılığın tahliye talebinin kabul edildiği bildirildi.

Yargıtay, 28 Şubat davasında aralarında dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir'in de bulunduğu 14 sanığa verilen müebbet hapis cezalarını onamıştı.

Çevik Bir, 765 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 147. maddesindeki " Türkiye Cumhuriyeti icra heyeti vekilleri heyetini cebren ıskat veya vazife görmekten cebren men etmek" suçu bakımından "müşterek fail" olarak sorumlu tutuluyordu.

Çevik Bir 28 Şubat davasından hükümlüydü. 83 yaşındaki emekli orgeneral Çevik Bir'in sağlık sorunlarının devam ettiği ve bu nedenle tahliye edildiği bildirildi.

Çevik Bir, 21 Ağustos 2021 tarihinde tutuklanmıştı.

Çevik Bir'in tahliyesi önemli... Zira son dönemde yeni bir darbe girişimi söylentileri çok güçlü şekilde dillendiriliyor.

15 Temmuz'u da önceden haber veren gazeteci yazar Fuat Uğur yeni bir hazırlığın olduğunu belirtmişti.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil de bir değerlendirme yaparak yeni bir darbe girişiminin belirtileri olabilecek gelişmeleri şöyle sıralamıştı:

"Kulağı delik bazı yazarlar 15 Temmuz'dan daha büyük bir darbeden söz ediyorlar. Eğer darbe olacaksa tabii ki başarısız 15 Temmuz'un tekrarı olmaz. Daha vahşi, daha çılgın, daha kapsamlı olması gerekir. 6'lı masanın iflası ve yeni bir proje için vaktin kalmamış olması Zümre'nin ve arkasındaki küresel güçlerin 2023 seçimini ajandasından çıkarmış olmasını gerektiriyor. Yeniden Büyük Türkiye'nin yükselişine seyirci kalmaları da düşünülemez. Yani bence de açıktan dış müdahale ile birlikte bir yıkıcı darbe planının eli kulağında olmalı.
Şunlar darbe belirtileri mi: 1. Madrid'te verilen cömertçe tavizler yem mi?  2. İsveç ve Finlandiya'ya vetonun kalkması Türkiye-   Rusya ilişkilerini bozma planı mı? 3.  Suriye için harekâta yeşil ışık tuzak mı? 4. Çevik Bir'i tahliye çabası liderlik planı mı? 5. Genelkurmay Başkanının yaş haddinin uzatılması bozulacak askeri hiyerarşide öfke uyandırmak için mi? 6. Yapılan suni fahiş fiyat artışları darbeye toplumsal destek sağlamak için öfke oluşturma ve şartları hazırlama amaçlı mı?"
- GEÇKİL -

İşte Geçkil'in darbe belirtisi olarak değerlendirdiği Çevik Bir'in tahliyesi gerçekleşti.

Madem darbe girişimi var lidersiz olmazdı.

6'lı Siyon masası ittifakı partilerinin de 28 Şubat'ta özel bir toplantı yaparak sübliminal bir mesaj verdiklerini not düşecek olursak neden Çevik Bir'in tahliyesi önemli daha bir net ortaya konmuş olur.

2023 seçimlerinden ümidi kesen takiyeci Zümre'nin Türkiye'de iktidarı Müslümanlardan geri almak için eli kolu bağlı oturup beklemesi mümkün olmadığına göre bir hazırlık içerisinde olmaları muhakkak...

Ancak esas büyük hazırlığı 15 Temmuz darbesi gibi muazzam bir hazırlığı birkaç saat içerisinde püskürten Milli Görüş derin devleti yapıyor.

Zira bu kez final olacak. Bu son hiçbir sona benzemez.

Zümre'nin akil adamlarından Rauf Tamer boşuna bu kez de başaramazsanız seri bir jübileye hazırlanın demiyor ya...

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/11512067/yeni-darbe-girisimine-bir-lider-lazimdi-cevik-bire-tahliye-karari