Veriler şunu söylüyor: Togg dünyanın en iyisi

Türkiye ilk yerli ve milli otomobil hamlesini 1960'lı yıllarda Erbakan'la yaptı. Cıvatasına kadar yerli ve milli imkânlarla geliştirilen, Erbakan'ın Devrim Otomobili takiyeci Zümre Oligarşisinin engellemelerine takıldı.

Opel'in o dönem çıkan modelinden daha üstün özellikleri olan Devrim 60 yılı aşkın süredir tek bir parçası paslanmadan müzede duruyor.

Erbakan'ın en dikkat çeken özelliği engeller karşısında pes etmemesidir. Yerli ve milli otomobil projesi için de bunu yaptı.

Erbakan engellendi ama projeleri kurduğu Milli Görüş derin devleti tarafından Cumhur İktidarında gerçekleştiriliyor.

1997 yılında Erbakan'ın açıkladığı projelerle Hürriyet bu karikatürü çizerek dalga geçmişti. Cumhur İktidarı bugün hepsini gerçekleştirmiş durumda....

İşte onlardan biri olan yerli ve milli otomobilimiz Togg asfalta inmek için gün sayıyor.

2022 yılı sonuna doğru banttan inmesi beklenen Togg için otomotiv devi Almanların gösterdiği ilgi kamuoyunu heyecanlandırıyor.

Zira Almanya'nın ZDF, Handelsblatt gibi önde gelen medya kuruluşları Türkiye'nin kendilerine rakip bir araba ürettiklerini hatta dünyanın en iyi elektrikli arabası olarak gösterilen Elon Musk'un Tesla'sıyla da rekabet edeceğini yazmıştı.

Türkiye kamuoyundan bu haberler gereken ilgi gösterilmeyip geçiştirilerek yayımlanıp gizlense de arşivlerde duruyor.

Elon Musk'ı dünyada tanımayan yoktur. Musk'ı dünyada bu kadar hızlı tanınır yapan şey ise ürettiği tamamen elektrikli Tesla otomobilleriydi.

Dünyada pek çok elektrikli otomobil ortaya çıktı ama Musk'ın Tesla'sıyla kıyaslanabilecek tek bir model üretilemedi.

Ta ki Togg'un özellikleri açıklanıncaya kadar.

Açıklanan değerler şunu çok net ortaya koydu ki Togg dünyanın en iyisi...

Shift Delete adlı teknoloji sayfası şu anda kullanılan elektrikli otomobillerle Türkiye'nin Togg'unu kıyasladı.

İşte ilk etapta MG, Mazda, Aiways, Kia, Ssang Young ve Lexus ile kıyaslaması:

Ve en önemlisi, dünyanın en iyi elektrikli otomobili Tesla ile Togg'un kıyaslaması ise şöyle: Evet değerler şunu çok net ortaya koyuyor ki dünyanın en iyisi Togg.

Togg CEO'su Ercan Karakaş'ın: "Sadece otomobil üretmiyoruz, akıllı bir cihaz yapıyoruz" sözlerini de not olarak ekleyelim.

TÜRKİYE EN ÜSTÜN OTOMOBİL TEKNOLOJİSİNİ ÜRETEBİLİR Mİ?

Rakamlar açıkça Türkiye'nin dünyanın en iyi otomobilini ürettiğini şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya koyuyor.

Peki bu nasıl mümkün olabilir?

Aslında bu gerçeklik bir Erbakan mucizesidir. Zira Erbakan Türkiye'nin dünyada eşi benzeri olmayan bir savunma sanayi teknolojisine sahip olacağını açıkladığı örnek projeler üzerinden haber veriyordu.

Nerden mi biliyordu? Bizzat kendi projeleriydi ve bir bir de hayata geçiriyordu da oradan...

Ya da üretilmeleri için güvendiği isimlere teslim ediyordu.

Mesela Suriye, Libya, Karabağ ve son olarak da Ukrayna'da dünyanın ağzını açıkta bırakan, adına şarkılar yazılan TB2'ler var ya bizzat Erbakan'ın Bayraktar'a teslim ettiği hatta başında durup hayata geçirilmesini sağladığı bir projesidir.

O anlardan çekilen ama Erbakan'ın vefatından sonra yayınlanan o özel kareler:

Erbakan projesini teslim edip notlar alırken hemen solunda ayakta duran kişinin Selçuk Bayraktar'ın babası Özdemir Bayraktar olduğu çok net görülüyor.

İşte Erbakan Türkiye'yi savunma sanayi alanında böylesi rakipsiz bir noktaya taşımıştır. Tabi bunlar henüz ortaya çıkanlar. Bir de Erbakan'ın açıklayıp henüz ortaya çıkarılmamış projeleri var ki dinlemek bile gururlanmaya yetiyor.

Bir de açıklanmayıp kullanılan gizli silahlarımız var. Erbakan'ı mücadelesinin başından itibaren yakından izleyip tanıma imkânı bulan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Türkiye'nin Siyonist Haçlı Batı'yı esas korkutup caydıran gücünün de bunlar olduğunu söyleyip ortaya çıkan silahlarımızın aysbergin sadece görünün yüzü olduğunu sıkça ifade ediyor.

Gazeteci Haluk Özdil de son açıklamasında Türkiye'nin bilinen silahlarının esas sahip olduğu teknolojilerin ancak yüzde 50'si kadarı olduğunu söylüyor.

Yani bilinmeyen çok önemli silahlarımız var.

Zira önceki yıl Doğu Akdeniz'de donanmamızla karşı karşıya gelen Fransız Savaş gemisinin yaşadığı şoku yine Fransız basını anlatmıştı.

Türk gemisiyle karşı karşıya gelen Fransız donanmasına ait savaş gemisinin tüm elektronik donanımı, iletişim araçları kilitlenmiş ve gemi adeta bir demir yığınına dönmüştü. Olayı aktaran gemideki şahitleri gürültü ile birlikte manyetik bir alan oluştuğunu ve geminin kör ve sağır kaldığını söyledi. Türk gemisi uzaklaştıktan sonra ise sistemlerin yeniden devreye girdiği ve ancak o sayede kıyıya yanaşabildikleri dünya basınındaki haberlerde aktarılmıştı.

Tabi bu da yine kamuoyumuzdan saklanmıştı. Ama Macron'un Türkiye'yi NATO'ya Fransız gemilerini taciz etti şeklinde şikayet edip karşılığında hiçbir yaptırım sağlayamaması sonrası dile getirdiği "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşmiş" ifadeleri herkesin malumu...

İşte Türkiye savunma sanayiinde böylesi üstün, eşsiz bir teknolojiye sahip durumda...

İllüzyoncu Zümre medya ve akademiyası bu gerçekleri toplumdan gizlese de yaşanan olaylar Türkiye'nin savunma sanayiinde ulaştığı üstün seviyeyi çok net ortaya koyuyor.

Mesela önceki yıl Karabağ Zaferi sonrası BM'in açıkladığı raporda dünyanın ilk otonom savaşını Türkiye'nin yaptığı resmen açıklandı ve bunun tıpkı bilim - kurgu filmlerindeki gibi ürkütücü olduğu ifade edildi.

Yani Türkiye'nin düşmanını tanıyıp, bulup otomatik olarak yapay zekayla yok eden bir teknolojisi var.

Zaten büyük buluşlar da hep savunma sanayii alanında yapılan çalışmaların neticesinde ortaya çıkmıştır.

Düşmanı tanıyıp, arayıp bulup yok eden bir silahı üreten Türkiye için otonom araba sürdürmek işten sayılır mı?

İşte Türkiye artık böylesi bir güce ulaşmış durumda...

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Türkiye'nin bu seviyeye nasıl ulaştığını şöyle özetliyor:

"Zümre Oligarşisi Kemalcı vesayet statükosu bilinçli ve kararlı şekilde  Türkiye'nin sanayileşmesini, kalkınmasını, güçlenmesini onlarca yıl engelledi. Suçunu da daima gericilikle yaftaladığı Müslümanlara yıktı. Oysa Churchill'in "solarsa sulayalım, büyürse budayalım" doktrini uygulandı. Bir yerli otomobil için tüm girişimleri akamete uğrattı. Erbakan takiyeci Zümre oligarşisini yönetimden uzaklaştırıp Müslümanları iktidar yaptı. Dünyanın belki en iyisi yerli otomobili artık tamam sayılır. Üstün savunma teknolojisi ise dünyanın dilinde."
- GEÇKİL -

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/11395409/veriler-sunu-soyluyor-togg-dunyanin-en-iyisi