Türkiye'nin en zenginleri listesinde 99 yıldır niçin Müslüman Türklerden 1 kişi bile olmadı

Forbes, Türkiye'nin en zengin 21 ismini açıkladı. İçlerinde tek bir Müslüman Türk yok! Hepsi Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre'den yani Beyaz Türk! Türkiye'de 66 kez hükümet değişikliği yaşandı. Ama 99 yıldır ülke ekonomisi takiyeci Sabetayist Zümre ailelerin hakimiyetinde. Medya ve akademiya da öyle.

Hani diyorlar ya, demokrasinin en büyük fazileti çoğunluğun azınlığı yönetmesi diye. Külliyen yalan ve safsata. Madem öyle niye ülke ekonomisinin %70'ni azgın azınlık takiyeci Sabetayist Zümre kontrol ediyor? Türkiye'nin en zenginleri listesine 99 yıldır niçin baskın çoğunluk Müslüman Türklerden 1 kişi bile adını yazdıramıyor?

Necmettin Batırel: Almanya'da enflasyon, mayıs ayında yıllık bazda yüzde 7,9'a ulaşarak 1990'da iki Almanya'nın birleşmesinden bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Fransa’da yıllık TÜFE 5,8, İspanya’da 10,2 ile 37 yılın rekorunu kırdı. Rakamlar size ilk bakışta küçük gelebilir. Ama geçen sene aynı zamanda yıllık TÜFE’nin bu ülkelerde %1,5 seviyesinde olduğunu düşünürseniz, ne kadar korkunç bir artış olduğunu anlarsınız.

Necmettin Batırel: İngiltere’de halk geçinemiyoruz, haykırışlarıyla sokaklara döküldü. Avrupa ekonomilerinde rekor enflasyon rakamları sonrası alım gücünün erozyona uğraması üzerine hükûmetler gıda bankalarını hizmete soktu. Ancak o kadar yoğun bir talep oluştu ki, Almanya'daki bazı gıda bankaları dağıttıkları gıdayı karneye bağlıyor. Almanya'da nüfusun yüzde 16'sı, yani 13 milyondan fazlası yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

Necmettin Batırel: Ya Amerika... Dünyanın en büyük ekonomisinde durum nasıl? Tek kelime ile berbat! . Tüketici güveninde büyük düşüş var. Geçen sene dördüncü çeyrekte %6,9 büyüyen ABD ekonomisi 2022 ilk çeyrekte %1,6 daralarak resmen çakıldı. ABD’nin dış ticaret açığı ocak-nisan döneminde 375,8 dolarla tarihî rekor kırdı. Faiz arttırarak enflasyonu düşürmek istiyorlar. Yani yangına körükle gidiyorlar. Sonuç ortada… Bugüne kadar bütün kazançların teker teker kaybolduğu bir dönem başladı.

Necmettin Batırel: Peki Türkiye? Biz de küçülecek miyiz? Kesinlikle hayır! Doğalgazımız akıyor. Ambarlarımız ağzına kadar dolu.Topraklarımızdan petrol fışkırıyor, akaryakıt yükü hafifliyor, enflasyon can çekişiyor. Ukrayna tahılını hem %25 ucuza alacağız hem de dünyaya satacağız. Bakın reel kesim (iş dünyası) güven endeksi haziranda 104,6, hizmet sektörü güven endeksi 119,6, perakende ticaret güven endeksi 119,6 ile son derece yüksek. (100’ün üzerindeki rakamlar büyük canlanma olduğunu gösterir.)

Necmettin Batırel: Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi, 2022 yılının ilk çeyreğinde %7,3 ile rekor kıran büyüme hızı ikinci çeyrekte %5,6 artacak diyor. Geçen yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında imalat sanayi üretiminde yüzde 12,2, hizmet sektörü talebinde ise yüzde 8,2 artış olacak. Yani iki çeyrekte Türkiye ortalama %6,5 büyümüş olacak ki yüksek enflasyona karşı büyük bir zafer.

Necmettin Batırel: Finans sektörünün kalbi bankaların kazancı mayısta 33 milyar lira ile 8’e katlandı. 5 ayda 132 milyar kâr ettiler. Şirketlerimiz 4-5 misli nasıl büyüdü? Satış yaparak...Türkiye bugün dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri oldu. Bunu ispat için size en canlı örneği vereyim. Hazine ve Maliye Bakanlığı, dün ilk çeyrekte Türkiye’nin brüt dış borç stokunun 451 milyar dolar olduğunu açıkladı... Bunun millî gelire oranı %56,8... İngiltere’de bu oran %314, Fransa’da %210, Almanya’da %148, ABD’de %97... İşte o özlenen yere göğe sığdırılamayan Batı ülkeleri borç batağında boğuluyor...

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Haziran ayı dış ticaret rakamlarımızı Erzurum'da açıkladık. Haziran ayında ihracatımız, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre %18,5 artışla 23,4 milyar dolar olmuştur. Bu rakam, tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamıdır!" açıklamasında bulundu.

İhracatta rekor..Üretimde rekor..Kapasite kullanımında rekor..Büyümede rekor..Borsada rekor..İstihdamda rekor..Yukarıdaki rekorların hepsini Türkiye kırıyor. Böyle bir ülkede ne döviz kuru yükselir, ne yüksek enflasyon olur ne geçim sıkıntısı ne de yokluk ve kıtlık! Peki, oluyorsa nedeni ne? Ülke ekonomisinin %70'ni kontrol eden ve Beşli Çete harami market ve tedarik zincirlerini yöneten TÜSİAD, suni pahalılık, yokluk ve kıtlık yapıyor.

***

Erbakan, son yurt dışı seyahatini İran'a yapmıştı

Erbakan, son yurt dışı seyahatini İran'a yapmıştı. Yaklaşık iki hafta kaldı. İran'da Türkiye ile işbirliği yapan bir yapılanma kurdu. Bu yüzden İran'da Türkiye ve İsrail'in bilek güreşi devam ediyor. İran istihbaratı, İsrail'in ileri karakolu Devrim Muhafızları Ordusu'ndan Tuğgeneral Ali Nasiri'yi İsrail'e casusluk suçlamasıyla tutukladı. Kavga şiddetleniyor.

***

Pelikan Örgütü AK Parti'yi çürütüp kokuşturuyor

Mehmet Özhaseki. Eşcinselliği meşru görmenin ötesinde Allah'ın kulları diyerek saygı duyacak kadar iyi bir Müslüman! Bu kafa anket yaptırıyor. Soru şu: Vatandaş AK Parti'ye niye kızgın? Soru zaten ihanet kokuyor! Vatandaşın AK Parti'ye kızgınlığı bizzat Mehmet Özhaseki tarafından doğrulanıyor. İsrail'in yeni Paralel Devlet Yapılanması Pelikan Örgütü AK Parti'yi çürütüp kokuşturuyor.

***

Nereden biliyor bu Amerikan çocuğu zammın işe yaramayacağını?

Amerikan'ın çocuğu Özgür Demirtaş, asgari ücretin 5 bin 500 TL olarak belirlendiğinin duyurulmasının ardından, "Kasım gibi bu zammın da hiçbir işe yaramadığı görülecek." diye Twitter'dan bevl etti. Nereden biliyor bu Amerikan çocuğu zammın işe yaramayacağını? Çünkü TÜSİAD, harami market ve tedarik zincirleri üzerinden şimdiden raflardaki ürünlere ne kadar zam yapacağını düşünüyordur!

***

CB Erdoğan'ın son açıklamalarıyla eşşekten düşen karpuza döndü!

Türkiye'nin NATO'nun yeni patronu olduğu gerçeğini gölgeleyip görünmez kılmak için yapılan anlaşmaya, " Taviz, U dönüşü" diyen takiyeci Sabetayist Zümre medya ve akademiyası, CB Erdoğan'ın son açıklamalarıyla eşşekten düşen karpuza döndü!

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/11310458/turkiyenin-en-zenginleri-listesinde-99-yildir-nicin-musluman-turklerden-1-kisi-bile-olmadi