ASGARİ ÜCRETİN ARTTIRILMASINA DA EN BÜYÜK ENGEL YİNE TÜSİAD

Başlıklar:

***

Asgari ücretin arttırılmasına da en büyük engel yine TÜSİAD

Gazeteci Cem Küçük, TÜSİAD % 700 kâr açıkladı. Çalışanlarına % 300 zam yapsa ya! Diyor. Bunu muhalefet sözcüleri bir yana, bir AKP kurmayı diyemedi. Zümre muhalefeti kafakola aldığı gibi, Pelikan Örgütü ile AKP'de de yapacağını yapmış. TÜSİAD'a ait harami 5 süpermarket zinciri fahiş fiyatlarla astronomik kârlar yaparken çalışanlarını asgari ücrete mahkûm ediyor. Asgari ücretin arttırılmasına da en büyük engel yine TÜSİAD. İllüzyoncu medya ve akademiya ile güdümündeki muhalefet partileri ekonomi büyüyor ama halka yansımıyor diye iktidarı suçluyorlar.

***

Prens Selman Türkiye'ye geliyor ya

Başkan Biden Suudi Arabistan'a gidecekmiş de, Prens Selman'la görüşmeyecekmiş de, kaşıkçı cinayetini unutmayacakmış! İllüzyoncu Zümre medya ve akademiyası şimdi bu sözde haberi köpürtüyor! Sizi gidi sizi Çıfıtlar... Prens Selman Türkiye'ye geliyor ya. ABD'yi yüceltip Türkiye'yi yermek için kullanıyorlar. Suudi Arabistan'ın Türkiye'ye ekonomik ambargoyu kaldırması küflü hain yüreklerine oturmuş; kinleriyle gebersinler.

***

Bu takiyeciler şeytanın zürriyeti

Fitne fesat  kumkuması takiyecilerin ikircikli söyleminin farkında mısınız? Bir yanda iktidar faizi arttırmayarak tasarruf sahiplerini cezalandırıyor diyorlar. Diğer yanda iktidar kur garantili ₺ vadeli mevduat hesabı sistemiyle parası olanlara rant sağlıyor diyerek halkı kışkırtıyorlar. Bu takiyeciler şeytanın zürriyeti.

***

Türkler ne çekiyorsa beyaz Türklerden; Kürtler ne çekiyorsa Beyaz Kürtlerden çekiyor

Türkler ne çekiyorsa beyaz Türklerden; Kürtler ne çekiyorsa Beyaz Kürtlerden çekiyor. Takiyeci Zümre Müslüman Türkleri, PKK Müslüman Kürtleri hedef alıyor. Her iki güruhu da İslam adına hoca, şeyh kılıklı iblisler savunuyor.

***

Fıkrayı bilirsiniz. Yankesicilerin kralı ile kraliçesi evlenmiş…

Fıkrayı bilirsiniz. Yankesicilerin kralı ile kraliçesi evlenmiş. Doğan çocukları avucunu sıkıca tutuyormuş. Açmışlar ki ebenin yüzüğü avucunda! Peki, takiyecilerin kralı ile kraliçesi evlense doğan çocukları nasıl olur; düşündünüz mü hiç? Ben düşündüm. Günde 4 kez renk değiştirir. Bir esmer, bir beyaz, bir sarışın, bir kumral olur.

***

Şu Bülent Arınç'ın siyasetteki kıvırmalarına…

Şu Bülent Arınç'ın siyasetteki kıvırmalarına oryantal dansözler bile eşlik edemez. Takiyeci Zümre'nin bu en tipik mensubu her gün bir boya küpüne dalıp çıkıyor. Maymun gibi kuyruğu yok ama daima iki ayağı üstüne düşüyor.

***

Ya Rab! Gerçekleşecek olan benim emellerim, arzularım değil; Senin takdirindir. Takdirine rıza göstermeyi, imtihan için muhatap kıldığın sıkıntılara sabretmeyi, ikram buyurduğun nimetlerine şükretmeyi, ne karşıma çıkarsa çıksın daima Senin rızanı gözetmeyi bana nasip ve müyesser kıl. Amin.

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Manşet bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/11173423/asgari-ucretin-arttirilmasina-da-en-buyuk-engel-yine-tusiad